Robert Lambert (Wielka Brytania) 2021 ECCO Danish FIM Speedway Grand Prix Round 9 Vojens, Dania, 2021-09-11 Foto: Tomasz Przybylski // GESS.PL
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższy weekend w Manchesterze odbędą się finały Speedway of Nations. Reprezentacja Anglii wystąpi z Taiem Woffindenem oraz Robertem Lambertem w składzie. To drugie nazwisko wywołuje sporo kontrowersji. Nie brak licznych głosów, że miejsce Lamberta powinien zając Daniel Bewley. 

 

– Oczywistym jest, że kwestia występu Taia nie ulega jakiejkolwiek wątpliwości. Co do Roberta Lamberta, to moim zdaniem w zupełności zasługuje on na to, aby walczyć razem z Woffindenem. Lambert to doświadczony zawodnik i co ważne miał całkiem udaną końcówkę sezonu. Oczywiście, że za Danem przemawiał fakt znajomości toru, ale to są mistrzostwa świata wymagające „twardych” wyborów. Tai i Robert doskonale współpracowali już podczas SON i tak powinno być i tym razem. Powiem więcej, że dla mnie osobiście ostateczne postawienie na Dana Bewleya byłoby lekkim „szokiem”. Jako młodzieżowiec wystąpi Tom Brennan, który stadion w Belle Vue zna doskonale i tu mam lekkie obawy czy przed swoją publicznością się nie „wypali” – mówi były zawodnik Sparty Wrocław, a obecnie telewizyjny komentator, Kelvin Tatum. 

Zdaniem Anglika, jest tylko dwóch faworytów do zwycięstwa w najbliższy weekend na torze w Manchesterze. – Uważam, że wygrana rozstrzygnie się pomiędzy zespołami Anglii oraz Polski. Zmarzlik, Janowski oraz Miskowiak to bardzo silna trójka, choć myślałem przez pewien moment, że miejsce Janowskiego może zająć Dudek. Te dwie reprezentacje powinny spotkać się w finale. Rolę „czarnego konia” zawodów mogą pełnić reprezentacje Danii oraz Australii – podsumowuje Tatum na łamach podcastu No Brakes.