Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Kibice Cellfast Wilków Krosno z niecierpliwością wyczekują na kolejne wieści dotyczące stanu zdrowia swojego lidera. Trudno się dziwić. Po tym jak Dimitri Berge doznał kontuzji siła zespołu jest znacznie mniejsza i bez Francuza trudno liczyć na szybki powrót do PGE Ekstraligi. Krośnianie przekazali jednak kapitalne informacje. Bardzo możliwe, że zawodnik pojawi się na torze znacznie szybciej niż prognozowano.

 

Berge nie ściga się od pamiętnego wypadku w hitowym starciu z Innpro ROW-em Rybnik. Wtedy lider Cellfast Wilków był faulowany przez Brady’ego Kurtza. Po upadku w swoich mediach społecznościowych Francuz zasmucił kibiców. Przyznał, że przeszedł operację, a rehabilitacja będzie długa i potrwa trzy miesiące.

Grzegorz Leśniak, sternik krośnian, od początku zaznaczał jednak, że klub ma plan na to, aby szybciej postawić zawodnika na nogi. W środowy wieczór lekarz prowadzący zawodnika przekazał bardzo optymistyczne wieści.

Żużel. Co z powrotem Hansena? Duńczyk mówi o aktualnej sytuacji – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Richardson brylował na tym torze. Teraz popada w ruinę – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

– Dimitri Berge przeszedł konsultację z profesorem Przemysław Lubiatowskim, który przed miesiącem przeprowadził operację naszego zawodnika. Staw barkowo-obojczykowy zrósł się w stu procentach. Teraz przed Dimitrim okres intensywnej rehabilitacji. Pytacie o powrót na tor? Nie chcemy zapeszać… – napisano tajemniczo w komunikacie krośnian.

Wspomniane trzy miesiące przerwy oznaczałyby, że Berge wróci na sam koniec rozgrywek. Teraz prognozy są znacznie bardziej optymistyczne. Możliwe, że kibice zobaczą zawodnika na torze jeszcze w rundzie zasadniczej!

– Najważniejsza informacja jest taka, że staw barkowo- obojczykowy Dimitriego zrósł się perfekcyjnie. Nie ma żadnych komplikacji jeżeli chodzi o lewą rękę naszego zawodnika, który na kilka dni poleciał do Francji, ale już w poniedziałek w poznańskiej klinice pod okiem świetnych fachowców rozpoczyna intensywną rehabilitację – komentuje Grzegorz Leśniak dla nowiny24.pl.

– Każdy tydzień, każdy dzień działa na korzyść Berge jeżeli chodzi o jego powrót do pełni sił i na tor. Na razie jednak nie sposób jeszcze dokładnie przewidzieć, kiedy może to nastąpić, ale jego udział w play-offach wydaje się być niezagrożony, ale może stać się to wcześniej. Powiało optymizmem – dodaje.

Z Berge w składzie ekipa Wilków będzie poważnym kandydatem do walki o czołowe miejsca w Metalkas 2. Ekstralidze. Rywalizacja o awans może stać się jeszcze ciekawsza.