Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Po kolejnych zmianach terminu (i lokalizacji) w końcu rozpoczęło się zgrupowanie Żużlowej Reprezentacji Polski. Kadrowicze spotkali się w Bydgoszczy, by potrenować, wypełnić obowiązki marketingowe oraz wziąć udział w wykładach POLADA.

– Bardzo się cieszymy, że spotykamy się w pięknym słońcu w Bydgoszczy, to naprawdę dobry moment na to, żeby się spotkać, potrenować, scalić kadrę. Po raz pierwszy w pełni za zgrupowanie odpowiada Rafał Dobrucki, więc życzę mu na początku drogi oczywiście wszystkiego najlepszego – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Zgrupowanie w Bydgoszczy potrwa od wtorku do czwartku, a w celu urozmaicenia treningu na sesje treningowe kadry zawita ekipa techniczna, dzięki której zawodnicy będą mogli dokładnie sprawdzić osiągi swoich motocykli. – Będziemy korzystać z telemetrii, aby jeszcze bardziej sprawdzić swoje motocykle, ustawienia. Chcemy jak najlepiej przepracować ten czas, w którym zarówno seniorzy, jak i juniorzy będą mogli pojeździć i zapoznać się z atmosferą panującą w kadrze Polski – tłumaczy Rafał Dobrucki, trener Żużlowej Reprezentacji Polski, dla którego jest to inauguracyjne zgrupowanie w tej roli.

– Wracam do kadry po roku przerwy i jestem z tego bardzo zadowolony. Liczę naprawdę na owocne zgrupowanie i mam nadzieję, że sobie troszeczkę pojeździmy, potrenujemy i że będzie niezły „fun” – zaznacza lider Betard Sparty Wrocław, Maciej Janowski.

Warto podkreślić, że sponsorem kadry Polski została firma Orlen, która w 2021 roku będzie wspierać Biało-Czerwonych w walce o złoty medal Speedway of Nations.

– Mam zaszczyt po raz kolejny być patronem honorowym meczów Żużlowej Reprezentacji Polski. Trzymam kciuki za wszystkich reprezentantów i liczę na to, że pod wodzą nowego trenera, Rafała Dobruckiego, w Bydgoszczy kadra pokaże się z jak najlepszej strony. Bardzo się cieszę, że po Anwilu, który był spółką-córką Orlenu, właśnie największy koncern paliwowy w Polsce został sponsorem kadry. To pokazuje, że żużel idzie w bardzo dobrym kierunku i przede wszystkim cały czas się rozwija – komentuje Ryszard Czarnecki, honorowy patron Żużlowej Reprezentacji Polski.

Oprócz zajęć na torze kadrowicze wezmą także w szkoleniach marketingowych oraz tych z zakresu przepisów antydopingowych, z przedstawicielem Polskiej Agencji Antydopingowej (POLADA).

4 komentarze on Żużel. Kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie w Bydgoszczy

Skomentuj

4 komentarze on Żużel. Kadrowicze rozpoczęli zgrupowanie w Bydgoszczy

Skomentuj