Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden
Na czele stawki Oliver Berntzon. fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski buduje bardzo szeroki skład na zmagania w PGE Ekstralidze. Do grona zawodników w ekipie beniaminka PGE Ekstraligi dołączył Oliver Berntzon. Dla Szweda będzie to drugi sezon w zespole Mariusza Staszewskiego.

 

Berntzon, podobnie jak Nicolai Klindt, nie imponował na początku tegorocznych rozgrywek. Ciężar zdobywania punktów w formacji seniorskiej dźwigali Tomasz Gapiński, Grzegorz Walasek i Patrick Hansen. W końcówce rozgrywek 28-latek pokazał jednak, że warto było go zakontraktować. W ostatnich trzech spotkaniach przywiózł 32 punkty i przyczynił się do wprowadzenia drużyny do PGE Ekstraligi.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że wreszcie spełniają się moje marzenia. Każdy żużlowiec chce jeździć w najlepszej lidze na świecie.  Teraz w nie jestem! Marzyłem o tym od wielu lat. Moja radość jest tym większa, że ten awans wywalczyłem z moją drużyną z Ostrowa – podkreśla Szwed w rozmowie z klubowymi mediami.

Berntzon jest zatem 11 zakontraktowanym zawodnikiem beniaminka. Poza nim w kadrze drużyny są także Grzegorz Walasek, Tomasz Gapiński, Chris Holder, Nicolai Klindt, Matias Nielsen, Tim Soerensen, Sebastian Szostak, Jakub Krawczyk, Jakub Poczta i Kacper Grzelak.