Grand Prix w Toruniu fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Toruń to w ostatnich latach jeden z najważniejszych punktów na mapie Grand Prix. To właśnie w Grodzie Kopernika od jedenastu lat regularnie odbywają się zmagania najlepszych żużlowców świata. W mieście Apatora także aż siedem razy organizowany był także kluczowy, ostatni turniej cyklu. Wszystko wskazuje na to, że po zmianie właściciela praw do organizacji cyklu Toruń dalej będzie znajdował się w kalendarzu indywidualnych mistrzostw świata.

 

Firma Discovery, która od 2022 będzie rządzić cyklem nie ukrywa, iż chce, aby zmagania o tytuł globalnego czempiona pojawiły się w nowych lokalizacjach. Głośno mówi się o organizacji większej liczby turniejów poza granicami Europy. Nie oznacza to jednak, że cykl wywróci się do góry nogami. W miastach zasłużonych dla cyklu, w których regularnie pojawia się wielu kibiców imprezy dalej mają się odbywać.

Bardzo możliwe, że potwierdzenie kolejnych turniejów w Toruniu nastąpi tuż przed tegorocznymi kluczowymi rundami. Na 1 października w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki zaplanowano specjalną konferencję grupy Discovery zatytułowaną „Nowy promotor – nowa wizja”.

W konferencji wezmą udział najważniejsze osoby w nowym rozdaniu cyklu. Obecny będzie m.in. prezydent FIM – Jorge Viegas, szef Discovery Sports Events – Francois Ribeiro. W gronie gości jest również sześciokrotny mistrz świata Tony Rickardsson, a także… prezydent Torunia – Michał Zaleski. Śmiało można więc zakładać, że przy tak uroczystym gronie zostanie zakomunikowana dobra nowina dla toruńskich kibiców.

Przypomnijmy, że ostatnie dwie rundy tegorocznych zmagań o miano mistrza świata odbędą się 1 i 2 października. O złoto na Motoarenie powalczą Artiom Łaguta i Bartosz Zmarzlik.