Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Energa Wybrzeże Gdańsk postanowiła poszerzyć kadrę na resztę sezonu w Metalkas 2. Ekstralidze. Adrian Gała nie będzie związany z klubem już tylko „kontraktem warszawskim”. Żużlowiec podpisał aneks finansowy i ma walczyć o punkty dla gdańszczan.

 

O Gale mówi się ostatnio dużo, ale głównie przez wypadki z jego udziałem. Zawodnik ma zatem sporo do udowodnienia. Chce pokazać, że wciąż może być mocnym punktem na zapleczu PGE Ekstraligi.

– Bardzo się z tego cieszę. Od września ubiegłego roku moim celem był powrót na normalne tory, sportowo i mentalnie. W Gdańsku czułem się najlepiej i po czasie bardzo żałowałem pochopnie podjętej decyzji o odejściu. Jestem przeszczęśliwy, że doszliśmy do porozumienia i ponownie będę mógł walczyć o punkty dla Energi Wybrzeża. Mam dość oglądania ligowego żużla z kanapy i z utęsknieniem czekam na pierwszy mecz. Obiecuję, że dam z siebie wszystko! – mówi Adrian Gała na łamach mediów klubowych.

Żużel. Zdyskwalifikowany żużlowiec. Wszystko przez… ząb i ibuprofen  – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Ważna decyzja Doyle’a! GKM z ZZ, Australijczyk straci rundę GP! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

29-latek od razu wskoczył do składu zespołu z Trójmiasta i zastąpił Mateusza Tondera. Jeśli pogoda będzie łaskawa to pierwszy mecz po przerwie w barwach Wybrzeża odjedzie już dziś. O godz. 14 jego drużyna ma się zmierzyć z H. Skrzydlewska Orłem Łódź.