Główny partner portalu

Żużel. Jest porozumienie Bartkowiaka ze Stalą! Sylwestrowy prezent dla gorzowskich kibiców!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Koniec sagi związanej z przynależnością klubową Mateusza Bartkowiaka. 18-latek porozumiał się z władzami gorzowskiego klubu i jego przyszłoroczne występy w Stali nie stoją już pod znakiem zapytania.

 

O przyszłości Bartkowiaka mówiło się w ostatnich miesiącach niemal tyle, co o transferowym zamieszaniu wokół Bartłomieja Kowalskiego. Junior miał ważny kontrakt z gorzowskim zespołem, ale długo zwlekał z potwierdzeniem tego, że będzie się ścigał w ekipie dziewięciokrotnych mistrzów Polski w przyszłym roku. Ostatecznie jednak zawodnikowi i klubowi udało się dojść do porozumienia.

– Chcieliśmy zrobić kibicom prezent sylwestrowy i właśnie dziś poinformować, że Mateusz Bartkowiak będzie startował w naszym zespole w sezonie 2022. To duże wzmocnienie naszej drużyny w formacji juniorskiej i bardzo się z niego cieszymy. Z tego miejsca wszystkim kibicom życzymy szczęśliwego nowego roku – mówi nam Tomasz Michalski, dyrektor Moje Bermudy Stali Gorzów.

Dopięcie formalności związanych ze startami juniora bardzo poprawia sytuację kadrową gorzowian. Stalowcy nie są zmuszeni rozpoczynać rozgrywek z niemal kompletnie niedoświadczonym duetem młodzieżowców. W czerwcu do Bartkowiaka powinien natomiast dołączyć utalentowany Oskar Paluch.

Przypomnijmy, że w tym roku zawodnik zdobywał doświadczenie poza Gorzowem. Jego klubem był ZOOleszcz GKM Grudziądz, z którym wywalczył utrzymanie w PGE Ekstralidze. W całych rozgrywkach wykręcił średnią 0,872 punktu na bieg.