Główny partner portalu

Na prowadzeniu Siergiej Łogaczow. Fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Organizatorzy Grand Prix Challenge przedstawili już listę startową na sobotnie zawody. W pierwszej serii zmagań w Żarnovicy unikniemy starć polskich żużlowców. W turnieju pojawi się też dwóch zawodników, którzy jeszcze niedawno nie szykowali się na start w słowackiej imprezie.

 

W Żarnovicy nie wystąpią Martin Vaculik i Mikkel Michelsen. Pierwszy z nich wciąż rehabilituje się po kraksie w turnieju Grand Prix w Lublinie, a drugi ma już pewny awans do przyszłorocznego cyklu, dzięki wygranej w SEC. Za Słowaka i Duńczyka pojadą Siergiej Łogaczow oraz Jan Kvech. Rosjanin w turnieju kwalifikacyjnym w Nagyhalasz przegrał bieg dodatkowy o czwarte miejsce z Pawłem Przedpełskim. Czech z kolei zajął czwarte miejsce w Gorican.

Z Polaków w sobotę pierwszy zaprezentuje się Janusz Kołodziej. Zawodnik Fogo Unii wystartuje z numerem czwartym i na otwarcie zmierzy się z Jewgienjem Kostygowem, Siergiejem Łogaczowem oraz Chrisem Holderem. Następnie na torze zobaczymy Patryka Dudka. Wicemistrz świata z 2017 roku spotka się z Nicolaiem Klindtem, Martinem Smolinskim i Adamem Ellisem. W trzecim biegu pojedzie Tobiasz Musielak, którego rywalami będą Jan Kvech, Robert Lambert i Rohan Tungate. Tuż przed pierwszym równaniem pod taśmą zamelduje się Paweł Przedpełski. Jego przeciwnikami będą Max Fricke, Andrzej Lebiediew oraz Daniel Bewley.

Przypomnijmy, że turniej w Żarnovicy rozpocznie się o godz. 14. Awans do przyszłorocznego cyklu uzyska trzech najlepszych zawodników imprezy.