Główny partner portalu

Peter Kildemand
Peter Kildemand fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Coraz mniej zagadkowy jest skład Aforti Startu Gniezno na przyszły rok. Peter Kildemand to bowiem kolejnym zawodnik, który pozostanie w drużynie na sezon 2022. Duńczyk dołączył tym samym do Oskara Fajfera.

 

Kildemand w tegorocznych rozgrywkach był ważnym ogniwem ekipy z pierwszej stolicy Polski. W eWinner 1. Lidze wykręcił on średnią 1,936 punktu na bieg i był szesnastym najskuteczniejszym zawodnikiem na zapleczu PGE Ekstraligi.

– Peter Kildemand to zawodnik, który bardzo mocno interesuje się tym, co dzieje się obecnie w klubie, jakie mamy plany związane z sezonem 2022 – informuje Radosław Majewski, dyrektor GTM Start, w komunikacie prasowym.

– On zdaje sobie sprawę, że zakończone rozgrywki i wynik końcowy zespołu jest zdecydowanie poniżej oczekiwań nas wszystkich. Dlatego kwestię dalszych występów w Gnieźnie uzgodniliśmy w sumie dość szybko – klub jest zainteresowany jego startami, a sam Peter również dobrze się u nas czuje. Liczę, że kiedy będzie w pełni zdrowy to stać go na kolejny progres i będzie zawodnikiem, który przekroczy średnią dwóch punktów na bieg – dodaje.

W kolejnych tygodniach powinniśmy poznać kolejnych żużlowców Aforti Startu. Przedstawiciele klubu rozmawiają z zawodnikami i niebawem poinformują o swoich ruchach. Co ważne, pewne jest już to, iż do klubu nie wróci Adrian Gała.