Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

Żużel. Jerzy Kanclerz pod wrażeniem jazdy liderów i Adriana Gały. Zdradza, kto będzie drugim juniorem w Gdańsku

Jerzy Kanclerz fot. Jakub Soboczyński
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

54:35 – takim wynikiem zakończyło się spotkanie Abramczyk Polonia Bydgoszcz – Unia Tarnów. Po zawodach radości nie ukrywał prezes Jerzy Kanclerz, który długo musiał czekać na pierwsze spotkanie swojej drużyny. Czy Gryfy będą miały problem z juniorami w Gdańsku? Niekoniecznie.

Abramczyk Polonia bardzo pewnie pokonała „Jaskółki” z województwa małopolskiego, choć początek był niespodziewanie dość wyrównany. W drugim biegu fatalny upadek zaliczył Mateusz Błażykowski, który zahaczył o motocykl Dawida Rempały. Junior Gryfów nie pojawił się więcej na torze. Rodziło się pytanie, czy wobec kontuzji bydgoszczanie nie będą mieli problemów z obsadą młodzieżowców w najbliższy weekend, kiedy to czeka ich wyjazd na mecz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

– Wiemy, jak potoczył się ten początek. M.in. upadek Mateusza i dopiero później budowaliśmy przewagę. Nie będzie problemów z juniorami w Gdańsku. W składzie znajdzie się Hubert Gąsior – powiedział portalowi PoBandzie.com.pl prezes Jerzy Kanclerz.

Czytaj też:

W miarę upływu czasu Polonia zaczęła odjeżdżać rywalom i udowodniła swoją wyższość. Właściwie każdy zdobył ważne punkty, nawet Nikodem Bartoch (1,0,1), który w biegu nr 12 zdołał pokonać Przemysława Koniecznego. – Wadim Tarasienko jechał świetnie. W biegu z Tungate’m (wyścig 7 – dop. red.) zabrakło mu 1-2 metrów, ale widać jego doskonałe przygotowanie. Bellego, Lyager i Gała super. Zengi może być lepszy, ale jestem pewien, że to kwestia czasu – podkreślił Jerzy Kanclerz.

W poniedziałkowy wieczór Abramczyk Polonia była zdecydowanym faworytem. Teraz wybiera się do stolicy województwa pomorskiego, gdzie zadanie będzie o wiele trudniejsze. Zdunek Wybrzeże podrażnione stratą punktów z osłabionym ROW-em Rybnik będzie chciało udowodnić swoją moc. Dla wspominanego wyżej przez Kanclerza Gąsiora będzie to absolutny debiut jeśli chodzi o ligowe ściganie. W październiku 2020 roku 15-letni wówczas Hubert zdał egzamin na licencję żużlową. Na szczęście do meczu z gdańszczanami skończy 16 lat i dlatego można go brać pod uwagę przy ustalaniu składu.

KONRAD MARZEC