Główny partner portalu

fot. AC Landshut Devils
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

2. Liga Żużlowa ruszyła przed tygodniem z przytupem. Było starcie zagraniczne, były pojedynki wewnątrzpolskie, czas zatem na pierwsze starcie polsko-niemieckie. Pierwszym spotkaniem w ten weekend będzie mecz Trans MF AC Landshut Devils z OK Bedmet Kolejarzem Opole. Początek spotkania o godzinie 16, transmisja w Motowizji.

 

Obie ekipy inaugurację mogą zaliczyć do udanych, choć tylko opolanie zdobyli punkty. Kolejarz bez większych problemów pokonał SpecHouse PSŻ Poznań 55:35, a znakomicie pojechali niemal wszyscy zawodnicy. Zastrzeżenia można mieć jedynie do Kamila Brzozowskiego, jednak i on momentami był dość szybki. Wynik poszedł jednak w świat, a dzięki tej wygranej opolanie zostali pierwszymi liderami w 2. Lidze Żużlowej. I wykonali pierwszy krok, a może raczej kroczek, w kierunku przedsezonowego celu, jakim jest awans do eWinner 1. Ligi. Teraz przed nimi o wiele trudniejsze zadanie.

Bo choć ekipa Diabłów z Landshut przegrała pierwsze spotkanie, na dodatek radząc sobie bez jednego ze swoich liderów, czyli Martina Smolinskiego, to pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie. A szczególnie młody Norrick Blodorn, który zdobył 12 punktów w przegranym 42:47 starciu z Lokomotivem Daugavpils.

– Nie byłbym uczciwy, gdybym powiedział, że nie było nerwów. Było lekkie podenerwowanie, ale wynikało ono bardziej ze względu na konieczność podopinania spraw organizacyjnych, a nie ze stresu przed rywalizacją – mówił po zawodach żużlowiec.

W zespole z Landshut w piątek zobaczymy nie tylko Martina Smolinskiego, nieobecnego w Daugavpils, ale również Kaia Huckenbecka, który przed tygodniem w meczu ligi duńskiej uczestniczył w groźnym wypadku. Smolinski przed dwoma tygodniami nie był jeszcze w stu procentach sprawny po zeszłorocznej kontuzji miednicy, Huckenbeck natomiast szybko doszedł do siebie i będzie chciał wspomóc zespół w walce o pierwsze zwycięstwo.

Jednocześnie warto podkreślić, że dla ekipy Landshut będzie to debiut w polskich rozgrywkach. Początek spotkania w piątek, 21 maja, o godzinie 16. Transmisja na żywo w Motowizji.