fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ekipa OK Bedmet Kolejarza Opole została zdecydowanie wzmocniona podczas okienka transferowego. Do drużyny dołączyli zawodnicy, którzy mają za sobą starty nie tylko w eWinner 1. Lidze, ale również PGE Ekstralidze. Takie ruchy dość jasno wskazują na to, że celem zespołu ze stolicy polskiej piosenki jest awans na drugi szczebel rozgrywkowy. Wysokie aspiracje klubu potwierdza nam jego prezes – Zygmunt Dziemba.

W okresie transferowym opolanie zakontraktowali Jacoba Thorssella, Andrieja Kudriaszowa, Kamila Brzozowskiego i Tomasza Orwata. Szczególnie Szwed ma potencjał na zostanie gwiazdą 2. Ligi Żużlowej. W przeszłości ścigał się on w turniejach cyklu Grand Prix i regularnie występował w starciach PGE Ekstraligi.

– Od początku mieliśmy taki plan, aby ściągnąć zawodników pierwszoligowych. Wszystkie ruchy były podejmowane z naszym nowym menedżerem – Piotrem Mikołajczakiem. Podstawowe założenie było takie, że opieramy skład na naszych dwóch filarach, czyli Oskarze Polisie i Madsie Hansenie. Do nich dołączyliśmy bardzo dobrych zawodników, ale nie chciałbym nikogo z nich wyróżniać. Oni już dużo osiągnęli i liczę, że w Opolu też pokażą swoje umiejętności – mówi Dziemba.

Efektem zmian w szeregach klubu ze stadionu przy ulicy Wschodniej jest m.in. zatrudnienie wspomnianego Mikołajczaka. Ściągnięcie tego menedżera z Gniezna było dość sporym zaskoczeniem, bo wcześniej dobrą pracę, szczególnie przy szkoleniu młodzieży, wykonywał w Opolu Marek Mróz.

– Naszym założeniem było też postawienie na profesjonalizację. Marek dobrze prowadził drużynę, ale miał też inną pracę. Chcieliśmy postawić na kogoś, kto przejmie nieco więcej obowiązków w klubie. Oczywiście wieloma sprawami organizacyjnymi ja się dalej zajmuję, bo Piotr dojeżdża do nas z Gniezna, ale na pewno te pierwsze efekty jego pracy już widać. Liczę, że nasza współpraca dalej będzie się tak dobrze układać – komentuje prezes opolan.

W drugiej ekipie 2. Ligi Żużlowej 2020 nie kryją również, że wzmocnienia mają na celu zapewnienie Kolejarzowi awansu do eWinner 1. Ligi. W minionych rozgrywkach zespół z Opola również zamierzał walczyć o przeskoczenie ligę wyżej, ale dość szybko zdecydowaną wyższość nad ekipą Marka Mroza pokazały Wilki Krosno.

– Myślę, że to najwyższy czas awansować. Po to też były robione takie transfery. Nikt w lidze nie ściągnął do siebie tylu zawodników pierwszoligowych, co my. Chcemy awansować i będziemy o to walczyć – zapewnia nasz rozmówca.

Kto zatem będzie najgroźniejszym rywalem opolan w drodze do upragnionego celu? – Dwie drużyny szczególnie się wyróżniają. Na pewno będą to Lokomotiv oraz drużyna z Landshut. Niemiecki zespół będzie nowy w rozgrywkach i na własnym torze będzie bardzo groźny. Czekają nas dalekie podróże, wiele wyjazdów, ale myślę, że ta liga będzie ciekawa. Może nawet ciekawsza niż eWinner 1. Liga – podsumowuje Dziemba.

CZYTAJ TAKŻE: