Piątkowa runda Grand Prix Polski była bardzo dobra dla Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego. Biało-Czerwoni zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce na Stadionie Olimpijskim i zebrali kolejne istotne punkty do klasyfikacji. Po trzech turniejach wrocławianin ma osiem punktów przewagi na Artiomem Łagutą. Zmarzlik natomiast traci do wrocławianina 13 oczek.

Po gorszych rundach w Pradze Zmarzlik rozpoczął pogoń za czołówką klasyfikacji. W piątek wywiózł z Olimpijskiego maksymalną liczbę punktów i dzięki temu wskoczył na czwarte miejsce tabeli. Pomimo gorszego wejścia w zawody, na świetnym drugim miejscu rywalizację zakończył Janowski. Jego przewaga nie zwiększyła się zatem tylko nad kiniczaninem. Na drugim miejscu z 48 punktami jest Łaguta, a dwa oczka mniej na ten moment zgromadził Sajfutdinow.

W tak świetnych nastrojach jak Janowski i Zmarzlik nie może być Krzysztof Kasprzak. Trzeci z polskich zawodników trzy razy dojeżdżał do mety ostatni, raz wjechał w taśmę i raz zanotował defekt. Przez tak słaby występ żużlowiec ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u dopisał sobie jeden punkcik i plasuje się na odległej 15. pozycji. Polski zawodnik „dziką kartą” na te zawody, a więc Gleb Czugunow, również nie zaliczy turnieju we Wrocławiu do udanych. W piątkowych zmaganiach zajął 14. lokatę i zdobył trzy punkty.