Jakub Miśkowiak najlepszym juniorem w Polsce! Zawodnik Eltrox Włókniarza Częstochowa pokonał w biegu dodatkowym Wiktora Lamparta z Motoru Lublin, a podium uzupełnił inny z częstochowian, Mateusz Świdnicki.

Po 20 biegach znaliśmy tylko brązowego medalistę częstochowskich zawodów. W czterech startach Mateusz Świdnicki był bezbłędny, a w piątym – przyjechał ostatni. Młodzieżowiec zgromadził na swoim koncie 12 punktów i jasne było, że zajmie trzecie miejsce, a złoto i srebro między siebie rozdzielą Jakub Miśkowiak i Wiktor Lampart. Obaj zgromadzili po 13 punktów, obaj przegrali z dwoma rywalami. Miśkowiak przyjechał za plecami właśnie Lamparta i Mateusza Cierniaka, z kolei jego rywal uległ Cierniakowi i Mateuszowi Świdnickiemu.

W biegu dodatkowym wielkich emocji nie było. Jakub Miśkowiak lepiej wyjechał ze startu i prowadził do samego końca. Wiktor Lampart nie miał dużej straty, jednak nie był w stanie dogonić żużlowca Włókniarza.

A chyba największym pechowcem możemy nazwać Mateusza Cierniaka, który w bezpośrednich starciach pokonywał dwóch najlepszych zawodników środowego turnieju, jednak miewał występy lepsze i gorsze, a ostatecznie zawody skończył z jedenastoma punktami na czwartym miejscu.

Dodajmy, że dla Jakuba Miśkowiaka to drugie złoto MIMP w karierze, dla Wiktora Lamparta to drugi medal. Obaj juniorzy stawali na podium w sezonie 2019 – Miśkowiak wygrał w Tarnowie, a Lampart był wówczas trzeci.