Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
Jack Holder fot. Paweł Prochowski
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Młodszy z braci Holderów może zaliczyć do udanych pierwsze zawody w 2022 roku. Żużlowiec z Appin, nie bez problemów, triumfował w mistrzostwach Nowej Południowej Walii. Miejsca na podium turnieju uzupełnili Sam Masters i Josh Pickering.

 

26-latek okres przerwy od startów w Europie wykorzystuje na szlifowanie formy z swoim ojczystym kraju. W Australii odbywa się znacznie mniej turniejów niż w czasach niepandemicznych, ale i tak jest to dobra okazja do sprawdzenia się przed kolejnym sezonem.

Holder turniej w Kurri Kurri rozpoczął słabo, bo od przyjechania za plecami Matthew Gilmore’a i Ryana Harrisona. Kolejne biegi były dla żużlowca eWinner Apatora Toruń już znacznie bardziej udane. W rundzie zasadniczej punkty stracił jeszcze tylko w pojedynku z Samem Mastersem.

Oprócz Holdera do finału bezpośrednio zakwalifikowali się także Masters i Pickering. Awans w barażu wywalczył natomiast Ben Cook. Finał potoczył się po myśli faworyta i dzięki temu może on cieszyć się z inauguracji żużlowego 2022 roku.