Główny partner portalu

Niels Kristian Iversen. Foto: Radek Kalina/Stal Gorzów
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przejście Nielsa Kristiana Iversena do Unii Tarnów to prawdopodobnie największy hit transferowy tej zimy na zapleczu PGE Ekstraligi. 38-letni Duńczyk w wywiadzie udzielonym oficjalnej witrynie internetowej klubu podsumował nieudany dla siebie sezon 2020, zdradził przyczyny dołączenia do Unii oraz opowiedział o celach na przyszły rok.

Iversen przez kilkanaście lat był zawodnikiem, którego ciężko było sobie wyobrazić poza PGE Ekstraligą. – Oczywiście jeśli wziąć pod uwagę tylko zmianę Ekstraligi na 1. Ligę, to jest to krok w tył. Jeśli ktokolwiek jednak myśli, że wybrałem Tarnów żeby zrobić krok w tył, to jest w dużym błędzie. Sezon 2020 to był dla mnie naprawdę trudny czas. Miałem kilka kontuzji, które całkowicie zepsuły moje starty w Grand Prix i w Ekstralidze – tłumaczył przyczyny niepowodzeń w minionych rozgrywkach jeden z najlepszych duńskich żużlowców w XXI wieku.

Duńczyk wyjaśnił też, dlaczego musiał zdecydować się na zejście do eWinner 1. Ligi Żużlowej. – Uważam, że obecna sytuacja to przede wszystkim efekt nieudanego dla mnie sezonu 2020. Oczywiście wprowadzenie tego przepisu jeszcze bardziej utrudniło moją sytuację jeśli chodzi o pozostanie w Ekstralidze. Mówiąc szczerze, nie widzę żadnych plusów wprowadzenia akurat takiego przepisu. To obniży poziom sportowy w wielu drużynach oraz spowoduje wiele problemów w przypadku kontuzji – stwierdził 38-latek.

Brązowy medalista indywidualnych mistrzostw świata z 2013 roku pragnie ponownie dojść do optymalnej formy. – Teraz skupiam się przede wszystkim na powrocie do pełnej dyspozycji sprzed sezonu 2020. Jazda w Tarnowie to najlepsza droga żeby to uczynić. Chcę się tutaj zaprezentować z jak najlepszej strony. Rola lidera jest dla mnie czymś naturalnym. Przez wiele lat pełniłem takową w Ekstralidze, a także w innych ligach w jakich startowałem. Zrobię co w mojej mocy, żeby dać jak najwięcej tej drużynie – zapewnił Iversen.

Nowy zawodnik klubu z Tarnowa podzielił się także celami, które będzie chciał zrealizować w przyszłym roku. – Moim celem jest pokazać najlepszą wersję siebie w sezonie 2021. Nie będę startował w Grand Prix, więc bardzo chciałbym wystartować w cyklu SEC. Jeśli chodzi o Unię to będę robił wszystko, żeby wygrać ligę dla Tarnowa – podsumował Duńczyk.

Pełna rozmowa Przemysława Frączka z Nielsem Kristianem Iversenem.

JAKUB WYSOCKI