Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Matic Ivacic spełni swoje żużlowe marzenie. 30-letni Słoweniec podpisał umowę z Glasgow Tigers i zadebiutuję w SGB Championship. Zajmie on miejsce będącego w słabej formie Paula Starke. Nie jest to jedyna zmiana „Tygrysów, ponieważ klub opuści również uczestnik Speedway Ekstraliga Camp – Ace Pijper. Szansa otworzyła się dla 37-letniego Jasona Garrada.

 

Matic Ivacic przed sezonem nie mógł się pochwalić zbytnio angażami. Podpisał on umowę na występy w Allsvenskan jako żużlowiec Masarny Avesta. Z czasem dołączył do Unii Tarnów, gdzie pełni rolę rezerwowego. Za nim dwa mecze ligowe i nie wydaje się, aby Słoweniec miał dostać jeszcze jedną szansę. Na całe szczęście, Ivacic znalazł  nowego pracodawcę. Pozwoli on mu na spełnienie swojego żużlowego marzenia, jakim była jazda w lidze brytyjskiej.

OGLĄDAJ MATICA IVACICA W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Glasgow Tigers słyną ze swoich zmian w połowie sezonu. Ostatnio do klubu wpuścili Wadima Tarasienko, a w 2021 roku szansę otrzymał Marcin Nowak. Polak zaskarbił sobie sympatię fanów, przez co powrócił na początku sezonu 2023. Obecna forma Tigers pozostawia wiele do życzenia. Szkoci zajmują obecnie szóste miejsce z dziewięcioma punktami, co jest wynikiem znacznie poniżej oczekiwań. Dlatego zarząd klubu zaczął szukać zastępstwa dla pewnych żużlowców, aby móc powrócić do walki o play-off i możliwą obronę tytułu.

Żużel. Jensen zakochany w atmosferze na W69. Aż zrobił zdjęcie kibicom!

Matic Ivacic zastąpi Paula Starke, czyli brytyjskiego żużlowca rodem z Hereford. Starke jedzie znacznie poniżej oczekiwań, przez co klub musiał się rozglądać za możliwym zastępstwem. – Paul był naprawdę użytecznym zawodnikiem – mówi Cami Brown, menedżer Tigers, dla klubowych mediów. – Często musiał zaciskać zęby przez ból. Naprawdę ciężko jest się z nim rozstać.

Menedżer mistrzów z sezonu 2023 przywołuje Marcina Nowaka przy zatrudnieniu Matica Ivacicia. – Matic ma to samo podejście co Marcin. Jest zdeterminowany do tego, aby spełnić swoje marzenie i pokazać się na brytyjskich torach. Naprawdę chciał do nas przyjść. Oglądał wyścigi z naszego toru na Youtube i nie może się doczekać przyjazdu – dodaje Cami Brown.

Żużel. Przyszedł na świat w… budynku straży pożarnej, ścigał się z orkiestrą na torze. Przyjaciel Plecha, który zmienił Fundina (WYWIAD)

Drugie bolesne rozstanie to odejście Ace’a Pijpera. 17-latek przebywa obecnie w Polsce, gdzie będzie startował jako uczestnik Speedway Ekstraliga Camp. Jednakże po powrocie do Wielkiej Brytanii pozostanie mu ściganie się w National Development League oraz ligach juniorskich. – Aby pozyskać Maticia, musieliśmy się pozbyć Ace’a. Mamy jednak nadzieję, że zobaczymy go kiedyś w naszych barwach. Paul i Ace mieli naprawdę sporo problemów w sezonie. Próbowaliśmy coś na nie zdziałać, ale jednocześnie pracowaliśmy nad nowymi ruchami.

Jason Garrad do żużla powrócił w 2023 roku. W 2014 z niezbyt sporym powodzeniem startował dla Kent Kings, a od żużla się zdystansował. Dopiero szansa jaką otworzono przed nim skusiła go do jazdy. Mowa o reprezentowaniu swojego ulubionego klubu z dzieciństwa – Oksfordu. Garrad startuje dla Chargers i jest czołowym żużlowcem ligi. Jeszcze nie miał okazji do jazdy na poziomie SGB Championship, ale istnieje spore prawdopodobieństwo, że pójdzie on drogą Lee Complina. 37-latek będzie startował na rezerwie.