Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Innpro ROW Rybnik bez Brady Kurtza totalnie rozbity w Bydgoszczy. Podopieczni Antoniego Skupienia przegrywają aż 29:61 przy ul. Sportowej w Bydgoszczy. Katem był m.in. Krzysztof Buczkowski, zdobywca 14 punktów. Tim Sørensen dorzuca dwanaście, a Mateusz Szczepaniak 11+2. Sam Rohan Tungate z dwunastoma punktami na koncie nie był w stanie wiele zdziałać.

 

Pierwsze rozdanie punktowe goście rozpoczęli od mocnego uderzenia, czyli wygranej. Rohan Tungate dobrze wystartował spod taśmy, lecz wkrótce znalazł się w bydgoskich kleszczach. Australijczyk rozpaczliwie próbował wsunąć się pod łokieć Kaia Huckenbecka, ale bez skutku. Ten manewr udał mu się dopiero na mecie i wtedy też Tungate zmniejszył rozmiar wygranej gospodarzy. W wyścigu juniorskim lepszym refleksem popisali się młodzieżowcy Abramczyk Polonii. Młodzi zawodnicy ze Śląska mieli kłopoty: płynność jazdy stracił Paweł Trześniewski, a defekt zaliczył Kacper Tkocz. Mimo problemów Trześniewski się nie poddał, co mu się opłaciło. Trzeci wyjazd na tor to popis Krzysztofa Buczkowskiego. Rybnicki duet lepiej wystartował, lecz Buczkowski minął ich obu naraz, zmieniając podwójne prowadzenie w remis. Serię zamknął kolejny remis. Obiecująco spod taśmy ruszył Olivier Buszkiewicz, choć przed nim znalazł się Rohan Tungate. Andreas Lyager chciał wyprzedzić rywala, nie dał jednak rady. 14:10 na korzyść podopiecznych Tomasza Bajerskiego na koniec pierwszej części spotkania.

Później, kiedy przyszedł czas na drugi fragment rywalizacji, pewne zwycięstwo w biegu piątym odniósł Tim Sørensen. O drugie miejsce walczyli Mateusz Szczepaniak i Jakub Jamróg, z czego górą wyszedł żużlowiec gości. Świetne widowisko stworzyli zawodnicy w kolejnym, szóstym biegu. Rohan Tungate dzięki jeździe po szerokiej znalazł się na prowadzeniu. Na torze stworzyły się dwie pary-o prowadzenie walczyli Tungate i Buczkowski, o jedno oczko zaś-Norick Blödorn i Franciszek Karczewski. Dzięki jednemu punktowi młodego Niemca zespół ze Śląska odniósł pierwsze biegowe zwycięstwo w meczu. Bydgoszczanie powetowali sobie tę stratę z nawiązką na zamknięcie serii-duet Huckenbeck-Lyager pokonał podwójnie gości. To dało im już osiem punktów zapasu-wynik 25:17.

Krzysztof Buczkowski znów wykorzystał swój firmowy manewr w wyścigu ósmym, by wyprzedzić Noricka Blödorna i Jakuba Jamroga. Duet w białym i żółtym kasku prowadził po starcie, jednak wkrótce wyprzedził ich również Olivier Buszkiewicz. Jakub Jamróg wydarł jednak dwa punkty młodzieżowcowi bydgoskiego zeszczepaniak nie dał szans rywalom, wpołu. W dziewiątej gonitwie oglądaliśmy znów niewiele walki, gdyż podwójnie wygrał bydgoski duet i był to bardzo pewny triumf. Wobec aż czternastu punktów straty Antoni Skupień zdecydował się w dziesiątej odsłonie na podwójną rezerwę taktyczną w biegu dziesiątym. Jakub Jamróg i Paweł Trześniewski zastąpili Grzegorza Walaska i Kacpra Tkocza. Obaj zawodnicy czarno-zielonego zespołu obiecująco ruszyli ze startu, lecz odjechali za szeroko, na czym skorzystali miejscowi. Kolejne 5:1 dawało im już prowadzenie 39:21 po 2/3 meczu.

Jedenasty wyjazd na tor to kolejny popis podopiecznych Tomasza Bajerskiego. Od startu pewnie prowadził Tim Sørensen, swój koncert zagrał jednak Kai Huckenbeck. Z czwartej pozycji przedarł się na drugą, mijając obu rywali jednocześnie. Norick Blödorn stracił swoje prowadzenie w dwunastej odsłonie zmagań, ulegając Mateuszowi Szczepaniakowi. Trzynasta potyczka to kolejny popis Krzysztofa Buczkowskiego. Zawodnik ten od razu po starcie wypracował sobie przewagę nad resztą. W jego ślady poszedł też Andreas Lyager. Przed wyścigami nominowanymi prowadzenie gospodarzy było już miażdżące, wynosiło bowiem 53:25.

Wyścigi nominowane potwierdziły dominację bydgoszczan. W tym czternastym duet Sørensen-Szczepaniak nie dał szans rywalom, wygrywając podwójnie. Także Krzysztof Buczkowski zburzył nadzieje Rohana Tungate’a na zwycięstwo w piętnastej odsłonie. Jakub Jamróg trzymał się z tyłu stawki, ostatecznie jednak uratował remis. Przyjechał bowiem przed Andreasem Lyagerem. Remis biegowy oznaczał rezultat 61:29 w całym meczu.

 

 

6. runda Metalkas 2.Ekstraligi

Abramczyk Polonia Bydgoszcz-Innpro ROW Rybnik 61:29

Abramczyk Polonia: Kai Huckenbeck 8+2 (1,3,2*,2*), Andreas Lyager 9+2 (2,2*,3,2*,0), Mateusz Szczepaniak 11+2 (3,1,2*,3,2*), Tim Sørensen 12 (0,3,3,3,3), Krzysztof Buczkowski 14 (3,2,3,3,3), Olivier Buszkiewicz 3+1 (1,1*,1), Franciszek Karczewski 4 (3,0,1), Franciszek Majewski NS

Innpro ROW: Rohan Tungate 12 (2,3,3,1,1,0,2), Norick Blödorn 6 (2,1,0,0,2,1), Jakub Jamróg 7+1 (0,2,2,1,0,1,1*), zastępstwo zawodnika, Grzegorz Walasek 2+1 (1*,0,1,-,-,-), Kacper Tkocz 0 (d,0,-,0), Paweł Trześniewski 2 (2,0,0,0), Maksym Borowiak NS

Bieg po biegu:

1. SZCZEPANIAK, Tungate, Huckenbeck, Jamróg 4:2

2. KARCZEWSKI, Trześniewski, Buszkiewicz, Tkocz (d) 4:2 (8:4)

3. BUCZKOWSKI, Blödorn, Walasek, Sørensen 3:3 (11:7)

4. TUNGATE, Lyager, Buszkiewicz, Tkocz 3:3 (14:10)

5. SØRENSEN, Jamróg, Szczepaniak, Walasek 4:2 (18:12)

6. TUNGATE, Buczkowski, Blödorn, Karczewski 2:4 (20:16)

7. HUCKENBECK, Lyager, Walasek, Trześniewski 5:1 (25:17)

8. BUCZKOWSKI, Jamróg, Buszkiewicz, Blödorn 4:2 (29:19)

9. LYAGER, Huckenbeck, Tungate, Blödorn 5:1 (34:20)

10. SØRENSEN, Szczepaniak, Jamróg, Trześniewski 5:1 (39:21)

11. SØRENSEN, Huckenbeck, Tungate, Jamróg 5:1 (44:22)

12. SZCZEPANIAK, Blödorn, Karczewski, Trześniewski 4:2 (48:24)

13. BUCZKOWSKI, Lyager, Jamróg, Tungate 5:1 (53:25)

14. SØRENSEN, Szczepaniak, Blödorn, Tkocz 5:1 (58:26)

15. BUCZKOWSKI, Tungate, Jamróg, Lyager 3:3 (61:29)

Sędziował: Piotr Lis