Główny partner portalu

Chris Holder. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W najbliższym spotkaniu torunianie podejmą Stal Gorzów. W meczu tym po raz 239. w Ekstralidze, i wielce prawdopodobne, że po raz ostatni w barwach Aniołów, wystąpi Chris Holder, który aktualnie notuje serię 28 wyścigów bez wygranej indywidualnej.

 

Mistrz świata z 2012 roku w ostatnich 6 meczach nie zdobył „3”, co ma miejsce pierwszy raz, odkąd startuje w Polsce, czyli od sezonu 2007. Tak słabych wyników nie notował nigdy wcześniej, dość wspomnieć, że tylko raz w karierze miał „serię” 3 meczów bez zwycięstwa indywidualnego (w 2008 roku). Dla przypomnienia poniżej tabela z ostatnimi wynikami Chrisa Holdera.

Warto także zwrócić uwagę, na kim zdobywał punkty w ostatnich meczach. Ogółem pokonał 20 rywali (w tym 9 juniorów), przegrał z 36. Poniżej lista zawodników, z którymi Chris Holder wygrywał i przegrywał w ostatnich swoich 6 meczach (w nawiasie liczby wygranych lub przegranych z danym zawodnikiem).

Wielu nie widzi miejsca dla Australijczyka w PGE Ekstralidze w kolejnym sezonie. Czy tak będzie? Nie wiem, natomiast warto odnotować, że taka sytuacja miała już miejsce po sezonie 2019, niemniej w wyniku zapisów regulaminowych związanych z chorobą COVID-19, Chris Holder szybko wrócił do ścigania z najlepszymi jako gość w Betard Sparcie Wrocław, a chichotem historii wydają się być dziś obrazki z jego podróży helikopterem na mecz ligowy.