Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dziś na Łotwie rozpoczną się półfinały Speedway of Nations. O najwyższe pozycje zamierza walczyć reprezentacja Danii, która będzie prowadzona przez legendarnego zawodnika, Hansa Nielsena.

 

Wraz z Duńczykami o miejsca w finałowym turnieju rywalizować Polacy, Amerykanie, Szwedzi, Czesi, Słoweńcy i Finowie. Po Biało-Czerwonych to właśnie ekipa z kraju Hamleta jest największym faworytem imprezy. Zespół ze stolicą w Kopenhadze reprezentować będą Leon Madsen, Mikkel Michelsen i Mads Hansen.

– Na Speedway of Nations przepis jest jasny i przejrzysty. Musimy po prostu unikać zer. Mamy Leona, Mikkela i młodego Madsa. To jest dobry zespół, który może walczyć o najwyższe cele. Najpierw o finał, a w nim już wszystko może się zdarzyć. Na pewno moich podopiecznych stać na wiele – mówi legendarny zawodnik.

Akurat dzisiaj mijają 32 lata od Drużynowych Mistrzostw Świata w Bradford, podczas których kontuzji uległ jeden z najlepszych duńskich zawodników, Erik Gundersen. Duńska ekipa z pewnością zadedykuje ewentualny sukces legendzie sportu żużlowego.

Dodajmy, ze turniej w Daugavpils rozpocznie się o godz. 18. W sobotę natomiast w półfinałowych zawodach udział wezmą Włosi, Australijczycy, Ukraińcy, Rosjanie, Łotysze, Niemcy i Francuzi.