fot. Sam Hagon Racing
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sam Hagon został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Wielkiej Brytanii. Wnuk Alfa Hagona pokonał Leona Flinta oraz Ashtona Boughena podczas finałowego biegu na Ashfield Stadium. Jest to jego pierwsze takie osiągnięcie w karierze.

 

Sam Hagon notuje znakomity sezon. Młody Brytyjczyk jest czołową postacią w Leicester Lions oraz Poole Pirates. W barwach tych drugich zanotował swoją pierwszą dwucyfrówkę na torach Championship, awansując zarazem do głównego składu. Nic więc dziwnego, że Hagon stawiany był w gronie faworytów do mistrzostwa obok Leona Flinta oraz Dana Thompsona.

Ashton Boughen wtrącił się do walki o mistrzostwo, rozpoczynając zawody od kompletu zwycięstw. W pierwszym starcie skorzystał na błędzie Hagona, który pomimo dobrego startu, wyszedł zbyt szeroko. Boughen znalazł miejsce do ataku i uciekł przeciwnikom. Moment startowy zadecydował również o drugim zwycięstwie żużlowca Oxford Spires i Cheetahs. Dwoma zwycięstwami mógł się również pochwalić Leon Flint. Mistrz z 2022 roku musiał wpierw stoczyć walkę z Danem Thompsonem o pierwsze zwycięstwo. Rywale tasowali się na dystansie, ale ostatecznie doświadczenie wzięło górę. Potem żużlowiec Glasgow Tigers wygrał start i tyle go widziano.

Żużel. Polonia wypuściła zwycięstwo w końcówce! Niemiecka remontada w Pile (RELACJA)

Żużel. Żużel Box. Pokażcie jak kibicujecie i komentujecie

Dan Thompson wycofał się z zawodów po dwóch biegach, powołując się na chorobę. Zatem wykorzystał to Ashton Boughen, który zdołał zdobyć dwanaście punktów w całych zawodach. Nie pozwoliło mu to na awans bezpośrednio do finału, ponieważ trzynaście na swoim koncie miał Sam Hagon. Leon Flint fazę zasadniczą ukończył na pierwszym miejscu, przegrywając jedynie z żużlowcem Poole Pirates. Stawkę biegu barażowego uzupełnili Joe Thompson, Luke Killeen oraz Vinnie Foord.

Boughen powtórzył start, a do niego dojechał Joe Thompson. Killeen miał spory problem z nawiązaniem walki. Australijczyk startujący na brytyjskiej licencji znalazł prędkość na drugim okrążeniu, wyprzedzając Foorda. Nie wystarczyło to do walki o finał, ale Luke może mieć powody do zadowolenia. Sam Hagon miał zatem sporą szansę na odniesienie wymarzonego sukcesu. Wnuk Alfa wykorzystał swoją zabójczą broń, jaką jest moment startowy. Rezerwa Leicester Lions wyjechała najlepiej z pierwszego łuku, a Ashton Boughen szykował się do ataku na Flinta. Dokonał tego po odbiciu od bandy na prostej startowej, ale doświadczony zawodnik Birmingham Brummies odbił pozycje. Gonił Hagona do samego końca, ale zabrakło jednego okrążenia.

OGLĄDAJ BRYTYJSKI ŻUŻEL W BRITISH SPEEDWAY NETWORK

Dla Sama Hagona to pierwszy medal Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkiej Brytanii. 19-letni żużlowiec wykazał się wolą walki i ukazał drzemiący w nim potencjał. Dla Flinta był to ostatni start w tychże zawodach, kiedy Boughen również wywalczył pierwszy medal. Warto dodać, że Stene Pijper do rywalizacji stanął w wieku 15 lat, zostając najmłodszym uczestnikiem zmagań o miano najlepszego młodzieżowca w Wielkiej Brytanii.

Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkiej Brytanii 2024:

1. Sam Hagon 13 (1,3,3,3,3) + 1. miejsce w finale
2. Leon Flint 14 (3,3,2,3,3) + 2. miejsce w finale
3. Ashton Boughen 12 (3,3,1,2,3) + 1. miejsce w barażu + 3. miejsce w finale
4. Joe Thompson 10 (1,3,2,2,2) + 2. miejsce w barażu + 4. miejsce w finale
5. Luke Killeen 9 (2,0,3,3,1) + 3. miejsce w barażu
6. Vinnie Foord 11 (3,2,3,1,2) + 4. miejsce w barażu
7. Nathan Ablitt 8 (1,1,1,2,3)
8. Jody Scott 7 (3,0,2,0,2)
9. Jake Mulford 7 (2,2,0,2,1)
10. Ben Trigger 6 (2,0,1,3,0)
11. Ace Pijper 6 (W,1,2,1,2)
12. Luke Harrison 5 (1,2,0,1,1)
13. Freddy Hodder 4 (0,M,3,0,1)
14. Dan Thompson 4 (2,2,-,-,-)
15. Stene Pijper 3 (0,1,1,1,0)
16. Mark Parker 1 (1,0)
17. Mickie Simpson 0 (0,0,0,0,0)
18. Laylen Richardson 0 (0,0)

Wyniki za speedwayupdates.proboards.com