Liczba tygodnia

Kliknij→

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Szóste miejsce zajęła reprezentacja Polski w finale Speedway of Nations
Mirosław Jabłoński. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Poniedziałkowe spotkanie w eWinner 1. Lidze Żużlowej to gwarancja sporych emocji. Arged Malesa z pewnością będzie chciała być w tym starciu górą, bowiem aspiruje do pierwszego miejsca po fazie zasadniczej. Gnieźnianie pożegnają się dziś ze swoimi kibicami, więc nie ma mowy o odpuszczaniu.

 

Drużynie Startu Gniezno, ze względu na bardzo słabą dyspozycję tarnowskiej Unii, z łatwością udało się utrzymać w lidze. Przez jakiś czas działacze, zawodnicy, a i z pewnością kibice, mieli jednak nadzieję na lepszy wynik i udział w fazie play-off. Niestety słabsze mecze wyjazdowe i gorsza forma w niektórych spotkaniach domowych sprawiły, że drużyna praktycznie straciła już szansę na udział w dalszej części sezonu. 

Mimo tego, przed derbami o drużynie Rafaela Wojciechowskiego mówi się sporo. Wszystko za sprawą powrotu Mirosława Jabłońskiego, który po przegranym domowym meczu  z Polonią Bydgoszcz został odstawiony od składu na trzy kolejki. Decyzja o powrocie doświadczonego zawodnika mogła być podyktowana ostatnim meczem wyjazdowym z Wybrzeżem Gdańsk, który Start Gniezno sromotnie przegrał, zdobywając w meczu zaledwie 37 punktów. Jeżeli mielibyśmy szukać pozytywów w tamtym spotkaniu, to na uznanie zasługuje postawa trójki żużlowców, czyli Oskara Fajfera, Petera Kildemanda oraz Timo Lahtiego. Pozostali pojechali poniżej oczekiwań. Czy ponowne wstawienie do składu Mirosława Jabłońskiego da oczekiwany rezultat? Tego dowiemy się wieczorem.

Arded Malesa Ostrów Wielkopolski w tym sezonie radzi sobie bardzo dobrze. Niewątpliwie aspirują do wygrania fazy zasadniczej, a przy tym chcą być w jak najlepszej sytuacji przed play-offami. Ostatni mecz podopieczni Mariusza Staszewskiego zwyciężyli z ekipą Marka Cieślaka. W meczu domowym drużyna zdobyła 48 punktów, a najlepiej zaprezentował się Grzegorz Walasek, zdobywając 10 punktów i bonus w pięciu startach. Przed spotkaniem z drużyną z pierwszej stolicy Polski kontuzji w meczu ligi szwedzkiej doznał Nicolai Klindt. Tym samym zastąpi go Daniel Kaczmarek, który w ostatnich spotkaniach był zastępowany przez Patricka Hansena. Ostatnim meczem, w którym miał okazję wyjechać na tor, było wygrane starcie z Unią Tarnów, w którym wywalczył 5 punktów i 2 bonusy w trzech startach.

Ostatnio obie drużyny spotkały się w ramach 2. kolejki eWinner 1. Ligi Żużlowej. Wówczas Ostrów zwyciężył bardzo wysoko, 59:31. Najlepszym zawodnikiem okazał się wtedy Tomasz Gapiński, zdobywca 13 punktów w pięciu startach. Ze strony gości największą liczbę punktów uzyskał Fredrik Jakobsen, zgarnął 9 oczek w pięciu startach, jednak nie wygrał indywidualnie żadnego biegu.

Aforti Start Gniezno – Arged Malesa Ostrów – godz. 18.00– nsport+

Awizowane składy:

Aforti Start Gniezno: 9. Peter Kildemand, 10. Frederik Jakobsen, 11. Timo Lahti, 12. Mirosław Jabłoński, 13. Oskar Fajfer, 14. Mikołaj Czapla, 15. Brak zawodnika.

Agred Malesa Ostrów: 1. Oliver Berntzon, 2. Tomasz Gapiński, 3. Daniel Kaczmarek, 4. Patrick Hansen, 5. Grzegorz Walasek, 6. Sebastian Szostak, 7. Jakub Poczta.

PATRYK KRAWCZUK