Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Sezon 2023 jest kolejnym, który nie będzie miło wspominany w Opolu. Klub znów miał duże aspiracje, ale ponownie nie wywalczył awansu do 1. Ligi Żużlowej. Niepokojący wpis zamieścił dziś jeden z kluczowych sponsorów klubu. W mocnych słowach zwrócił się on do… prezydenta Opola.

 

Opolanie tegoroczne rozgrywki zakończyli na półfinale. W walce o decydujący dwumecz zespół Marcina Sekuli okazał się gorszy od Ultrapur Startu Gniezno. U siebie przegrali 44:46, a na wyjeździe 39:51. Wśród kibiców i działaczy po sezonie panuje duże rozczarowanie.

Dyskusja rozgorzała pod jednym ze wpisów dotyczących modernizacji opolskiego stadionu. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wspominał o przygotowaniu dokumentacji obiektu, ale także przyznał, że wyniki sportowe osiągane przez Kolejarza nie są na miarę oczekiwań kibiców i sponsorów.

– Odnoszę jednak czasami wrażenie, że stadion jest wymówką dla wyników sportowych. A te ostatnio nie są na miarę oczekiwań kibiców i sponsorów. Odra Opole od 7 lat gra na warunkowej licencji w I lidze (stadion nie spełnia warunków) i daje radę – napisał w części swojego komentarza Arkadiusz Wiśniewski.

Na te słowa bardzo mocno zareagował Wiesław Bendarz, właściciel firmy Bedmet. – Panie Prezydencie, po tych słowach powiem krótko jest pan złotousty. A z żużlem nigdy nie było panu po drodze?? Po czterech latach działania w zarządzie i wykładając większe pieniądze niż pan nie swoje podjąłem decyzje o rezygnacji z zarządu Oraz sponsora tytularnego. Dziękuje kibicom za wspaniały doping. Zarządowi i osobom funkcyjnym za bezinteresowne zaangażowanie i serce dla Żużla w Opolu – napisał Bednarz w odpowiedzi (pisownia oryginalna – dop.red.).

Te słowa mogą być bardzo niepokojące dla opolskich fanów żużla. Wiadomo, że Bedmet to jeden z najważniejszych sponsorów klubu, do tego pełniący rolę partnera tytularnego. Kolejne tygodnie powinny przynieść odpowiedzi na pytanie: Co dalej z żużlem w stolicy polskiej piosenki.

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Greg Hancock ponownie na torze żużlowym. Amerykanin zachwycił formą na Motoarenie! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Castagna hamuje rozwój żużla? Trener tłumaczy niechęć do Polaków – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)