Fot. 3p.dk 3p Logistics Mateusz Wójcik
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Tuż przed środowym półfinałem SoN, w którym wezmą udział Duńczycy, żużlowe środowisko obiegła szokująca wiadomość. Firma 3P Logistics, która była sponsorem duńskiej kadry, właśnie ogłosiła zakończenie owej współpracy.

 

Informację o rezygnacji ze sponsorowania duńskiej kadry przekazał Paw Kristensen, czyli szef firmy 3P Logistics. W swoim oświadczeniu wspomniał o „kilku incydentach”, które dotyczyły ogólnych wartości oraz funkcjonowania na linii sponsor-kadra. Jednocześnie zarzucił duńskiemu związkowi brak długoterminowej perspektywy na strategię oraz współpracę. Kristensen zapewnił jednak, że nadal będzie wspierał szkoleniowca kadry i jego drużynę, gdy tylko będzie taka potrzeba.

Żużel. Tyle punktów potrzebuje Unia. Kryjom: W innym przypadku żegnamy się z Ekstraligą

Przypomnijmy, że kilka tygodni temu doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy szefem 3P Logistics a Leonem Madsenem. Po tym, jak na światło dzienne wyszły prywatne sprawy duńskiej gwiazdy z jego partnerką, wicemistrz świata z 2022 roku zawiesił swoją karierę reprezentacyjną. Wszystko dlatego, że sponsorem kadry był właśnie Kristensen i jego firma, w której zatrudniona jest matka dzieci Madsena. Jak przekazuje nam biznesmen, relacja z żużlowcem nie była jednak powodem rezygnacji ze współpracy.

Żużel. Sponsor duńskiej kadry odpowiada na atak Madsena! „Leonowi brakło klasy”

Pełna treść oświadczenia poniżej:

„W związku z kilkoma przypadkami dotyczącymi ogólnych wartości oraz sposobu współpracy pomiędzy sponsorowanym a sponsorem, zdecydowałem się zrezygnować ze współpracy z DMU ze skutkiem natychmiastowym.

Nasza grupa firm i ja nie możemy współpracować z ludźmi w organizacji, którzy nie mają długoterminowej i szerokiej perspektywy na strategię i współpracę.

Nadal będę wspierał trenera kadry narodowej i jego drużynę, jeśli wspólnie uznamy to za naturalne i potrzebne.

Mimo wszystko, życzę kadrze narodowej wszystkiego najlepszego.

Paw Kristensen. 3P Logistics.”