Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na kibiców i zarząd ZOOleszcz GKM-u Grudziądz gruchnęła wieść o zakończeniu sezonu przez Jasona Doyle’a z powodu poważnej kontuzji. Drużyna do tej pory radziła sobie z brakiem Australijczyka za pomocą zastępstwa zawodnika. Teraz po zakończeniu pierwszej części fazy zasadniczej, Gołębie nie będą już miały takiej możliwości.

 

Przypomnijmy, że pierwsza ZZ-ka za Jasona Doyle’a została zastosowana w meczu z KS Apatorem Toruń. W tym meczu Gołębie mimo braku lidera zdołały pokonać rywali z Torunia. Kolejny raz Australijczyk został zastąpiony wczoraj podczas spotkania z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Na wyjeździe pod Jasną Górą grudziądzanie nie byli jednak aż tak dobrze dysponowani, aby pokonać gospodarzy.

Żużel. Nowe, fatalne wieści od Doyle’a! Koniec sezonu!

Teraz sytuacja GKM-u zmienia się. ZZ-ka za Doyle’a obowiązywała bowiem tylko do 7. kolejki i nie będzie mogła być już dłużej stosowana. W tym momencie liderami zespołu z Grudziądza są Max Fricke i Wadim Tarasienko i to za nich będzie można zastosować w razie potrzeby zastępstwo do końca sezonu zasadniczego. W play-offach przepis o ZZ-ce jest nieco zmieniony i w tej fazie rozgrywek będzie można stosować ją za trzech najlepszych zawodników.

Żużel. Przyjemski poznał rywali! Spacerek w eliminacjach do SGP2?

Kolejny mecz już bez zastępstwa za Jasona Doyle’a grudziądzanie odjadą w Lublinie przeciwko miejscowemu Orlen Oil Motorowi. Mecz ten zaplanowano na 7 czerwca. Początek spotkania o 18:00.