Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Przez kilka dni trwały dyskusje o tym, kto powinien zastąpić kontuzjowanego Jasona Doyla w ZOOleszcz GKM-ie Grudziądz. Grudziądzanie nie chcieli eksperymentować i zamierzali postawić na zawodnika, który ma już doświadczenie w PGE Ekstralidze. Od początku z dwójki Michael Jepsen Jensen-Matej Zagar faworytem był Duńczyk i to właśnie jego ściągają do siebie Gołębie.

 

32-latek w tym roku nie miał wielu okazji do pokazania się polskim kibicom. Jepsen Jensen przed sezonem dołączył do #OrzechowaOsada PSŻ-u Poznań i odjechał tylko inauguracyjny mecz z Innpro ROW-em Rybnik. Zdobył w nim 9 punktów z bonusem, a zatem kwalifikował się do wypożyczenia. Po tym jak na kilka spotkań do składu wszedł Matias Nielsen, starszym zaczęły się interesować kolejne kluby.

Poznaniacy długo wzbraniali się przed wypożyczeniem. Chcieli mieć zawodnika do rotacji, a Jepsen Jensen był brany pod uwagę do składu. Potwierdza to fakt, że znalazł on się w awizowanym zestawieniu na piątkowe starcie z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Po naradach i prośbie zawodnika ostatecznie zmieniono decyzję i zdecydowano się na wyciągnięcie pomocnej dłoni do grudziądzan.

Żużel. Janusz Kołodziej wraca na tor! Czy zobaczymy go w pierwszej rundzie SEC-u? – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Klątwa jedenastego biegu nad Apatorem? Piotr Baron wyjaśnia – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Choć opcją dla ZOOleszcz GKM-u był jeszcze Matej Zagar, to był to zdecydowanie droższy wariant. Słoweniec żądał sporej stawki za podpis, a również nie jest żadną gwarancją wielu oczek. Grudziądzanie trzymali się więc planu A i w środowy poranek dopięli szczegóły wypożyczenia Duńczyka.

Najbliższy mecz ZOOleszcz GKM odjedzie już w piątek. Wtedy jednak trudno liczyć na punkty, bo grudziądzanie udadzą się na teren Orlen Oil Motoru Lublin. Bardzo ważne starcie czeka Gołębie 23 czerwca. Wtedy na Hallera przyjedzie NovyHotel Falubaz Zielona Góra.