fot. Sabmar TV
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

We wtorek w mediach pojawiła się informacja, że 2. Ligę Żużlową w nadchodzącym sezonie będzie transmitował Canal+. Wówczas stacja miałaby monopol na pokazywanie rozgrywek ligowych w Polsce, bo przecież także transmituje spotkania eWinner 1. Ligi i – wspólnie z Eleven Sports – PGE Ekstraligi. Miałaby, bo na razie ostateczna decyzja co do nadawcy jeszcze nie zapadła, choć Canal+ jest jednym z kandydatów.

 

Wiadomość o transmisjach ligi w Canal+ podał serwis Interia.pl, ale nie potwierdza jej żużlowa centrala.

– Jestem zmuszony zdementować te informacje. Spotkanie dotyczące przedstawienia ofert klubom dopiero się odbędzie, na ten moment nie zapadły jeszcze żadne decyzje. Jest zdecydowanie za wcześnie, by stwierdzić, która stacja będzie transmitować spotkania w sezonie 2022 i czy w ogóle będą przeprowadzane transmisje – mówi wiceprzewodniczący GKSŻ, Zbigniew Fiałkowski.

Jak udało nam się ustalić, w grę wchodzą trzy najpoważniejsze opcje – właśnie Canal+, Telewizja Polska oraz Motowizja, która transmitowała spotkania 2. Ligi Żużlowej w dwóch ostatnich sezonach. O wyborze nadawcy mają decydować same kluby, a temat transmisji będzie poruszany na środowym spotkaniu prezesów klubów 2. Ligi Żużlowej.