Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

Żużel. Gdańszczanie spokojni po sparingu w Grudziądzu. „Weryfikacja przyjdzie 9 kwietnia”

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk wyraźnie przegrali sparingowy pojedynek z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. W testmeczu grudziądzanie wygrywali bieg za biegiem i ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 54:24. Adrian Gała zapewnia jednak, że kibice Wybrzeża nie mają powodów do paniki.

 

Sparingi to czas oswajania się z motocyklami oraz testowania sprzętu. Nowy silnik w Grudziądzu sprawdzał m.in. nowy nabytek gdańskiej ekipy. Po słabszych wyścigach Gała dobrze zaprezentował się w końcówce sparingu.

– Cieszę się, że pościgaliśmy się na innym torze. Jechałem w ciemno na nowym silniku, chciałem poznać jego charakterystykę. Razem z moim mechanikiem w ostatnich wyścigach dobrze przeczytaliśmy moje odczucia i poszliśmy w słuszną stronę ze zmianami. Jest nad czym pracować, ale właśnie po to był sparing, aby to pokazać – mówi Gała na łamach mediów klubowych.

Dla Zdunek Wybrzeża najważniejsze jest teraz to, aby dobrze wejść w sezon ligowy. 9 kwietnia zespół czeka wymagający pojedynek z Cellfast Wilkami. Krośnianie często określani są mianem trzeciej siły eWinner 1. Ligi.

– Na mecz ligowy chcemy być przyszykowani na sto procent, a dzisiejsze spotkanie choć przegrane, na pewno nam w tym pomoże. Nie siejmy paniki patrząc na suchy wynik. Weryfikacja przyjdzie 9 kwietnia. Ja czuję się w Gdańsku bardzo fajnie i zależy mi na tym, aby zostawić serducho na torze. Widzę ile ludzie dają z siebie w tym klubie, aby zawodnicy byli zadowoleni i wszystko grało jak należy – dodał wychowanek gnieźnieńskiego Startu.

Dziś podopieczni Eryka Jóźwiaka będą mieli kolejną okazję do sprawdzenia się przed sezonem. O godz. 14 rozpocznie się bowiem IV Memoriał Henryka Żyto. W turnieju parowym Gała wystąpi w duecie z Wiktorem Trofimowem.