Zwycięstwem Fredrika Lindgrena zakończył się finał Indywidualnych Mistrzostw Szwecji. Drugie miejsce w wielkim finale zajął Pontus Aspgren, a podium uzupełnił Oliver Berntzon.

Dla Fredrika Lindgrena to powrót na mistrzowski tron po trzech latach – ostatnio mistrzem był w 2018 roku, ale w minionych dwóch finałach – w sezonie 2019 i 2020 – nie brał udziału. Tym razem był niemal bezbłędny w fazie zasadniczej, przegrał jedynie z Philipem Hellstroemem-Bangsem, również najszybszy był w biegu finałowym. Srebrny medal zdobył Pontus Aspgren, który również świetnie zaczął zawody – po czterech seriach był współliderem z 11 punktami na koncie – jednak w finale nie potrafił znaleźć sposobu na Lindgrena. A na najniższym stopniu podium stanął uczestnik cyklu Grand Prix, Oliver Berntzon.

Solidnie prezentował się także Kim Nilsson, który po dwudziestu biegach był czwarty i musiał wziął udział w wyścigu półfinałowym. W nim okazał się bezkonkurencyjny, jednak w wielkim finale nie zdołał wyprzedzić żadnego z rywali.

Zawody nie skończyły się dobrze dla ustępującego mistrza, Jacoba Thorssella. Żużlowiec wygrał swój pierwszy bieg, jednak w drugim brał udział w wypadku, po którym nie był w stanie kontynuować zawodów.

Dodajmy jeszcze, że srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Szwecji – Pontus Aspgren – otrzymał, choć chyba lepszym określeniem byłoby „wywalczył”, dziką kartę na szwedzką rundę Grand Prix, która odbędzie się 14 sierpnia w Malilli.