Żużel. Francuski talent pojedzie PoBandzie. Dimitri Berge rozpoczyna współpracę z portalem

fot. Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Żużel z pewnością nie należy do najbardziej popularnych dyscyplin we Francji. Od kilku lat jednak czarny sport zyskuje na popularności, czego wynikiem jest pojawienie się kilku utalentowanych zawodników w polskich ligach. Reprezentant Abramczyk Polonii Bydgoszcz – Dimitri Berge w sezonie 2021 zdecydował się na nawiązanie współpracy z portalem PoBandzie.

Syn byłego żużlowca Philippe Bergé, pomimo młodego wieku ma na swoim koncie już sporo sukcesów, z czego największym z nich jest wywalczenie tytułu mistrza Europy juniorów do lat 21.

– W nadchodzącym sezonie zamierzam współpracować z portalem PoBandzie, z czego niezmiernie się cieszę. Do tej pory moim największym sukcesem w dotychczasowej karierze jest wywalczenie tytułu indywidualnego mistrza Europy do lat 21, miejsce w najlepszej piątce mistrzostw świata do lat 21. Udało mi się również zwyciężyć podczas Grand Prix do lat 21 rozgrywanym w Pardubicach. Jeżeli chodzi o moje plany na nadchodzący sezon, chciałbym przede wszystkim prezentować równą, wysoką formę w rozgrywkach ligowych w Polsce oraz w Szwecji. Moim kolejnym celem jest zakwalifikowanie się również do cyklu Speedway European Championship – powiedział francuski żużlowiec.

SEBASTIAN SIREK