Główny partner portalu

fot. Kolejarz Opole
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W hitowym spotkaniu tego weekendu 2. Ligi Żużlowej OK Bedmet Kolejarz Opole pokonał na swoim torze Optibet Lokomotiv Daugavpils 51:38. Spotkanie obfitowało w upadki i trwało ponad 2,5 godziny. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Oskar Polis, który zdobył 12 punktów.

 

Przed niedzielnym spotkaniem obie drużyny były niepokonane i z pewnością było to najciekawiej zapowiadające się starcie na torach 2. Ligi Żużlowej. Goście z Daugavpils odjechali jedno spotkanie, które wygrali z Trans MF Landshut Devils. Opolanie przystąpili do pojedynku jako lider tabeli, a w poprzednich pojedynkach odprawili z kwitkiem ekipy z Landshut i Poznania.

W nocy nad Opolem mocno padał deszcz i mecz był mocno zagrożony. Gospodarze od rana prowadzili prace na torze, a nad stadionem pojawiło się słońce. Spotkanie przesunięto o kilkanaście minut i po przeprowadzeniu próby toru, która przebiegła bez zakłóceń, sędzia podjął decyzję o rozpoczęciu ścigania.

Stan toru przed meczem. Fot. OK Bedmet Kolejarz Opole

Mecz dobrze rozpoczęli goście. Już w pierwszym biegu doszło do ciekawej walki na dystansie. Na wyjściu z pierwszego łuku podniosło przednie koło Kostygowa i spadł na ostatnią pozycję. Jednak Łotysz umiejętnie zbliżał się do Kudriaszowa i zdołał go wyprzedzić, a następnie zaczął gonić Kamila Brzozowskiego. Z przodu do mety niezagrożony dojechał Tomas Jonasson i goście wygrali na inaugurację.

Drugi bieg okazał się bardzo pechowy. Opolski tor był bardzo wymagający dla juniorów. W pierwszej odsłonie z nawierzchnią zapoznał się jadący daleko z tyłu Kacper Łobodziński. W powtórce start wygrał Bartłomiej Kowalski, jednak na wyjściu z pierwszego łuku poderwało mu motocykl i wyprzedził go Ricards Ansviesulis. Łotysz jadący na prowadzeniu upadł na drugim okrążeniu. Młodzieżowiec Lokomotivu szybko wstał i byłby gotowy kontynuować jazdę, jednak sędzia podjął decyzję o przerwaniu biegu. W kolejnej powtórce ostrzeżenie za utrudnianie startu otrzymał Kowalski. Dopiero w czwartym podejściu udało się rozegrać wyścig, w którym Bartłomiej Kowalski nie popełnił błędu i zdobył “trójkę”.

W trzecim biegu sporo działo się na pierwszym okrążeniu. Szczególnie na drugim łuku, kiedy to Hans Andersen zaatakował przy krawężniku Madsa Hansena, którego wyprzedził również Ernests Matjuszonok. Na ostatnim łuku Hansen zaatakował przy kredzie Matjuszonoka, a ten upadł na tor. Sędzia zaliczył wyniki biegu. Na zakończenie pierwszej serii padł remis, a trójkę przy swoim nazwisku dopisał Oskar Polis, którego ambitnie gonił Francis Gusts.

W pierwszym wyścigu drugiej serii kibice oglądali kolejny upadek. Na wejściu w drugi łuk Kudriaszow atakował przy krawężniku Olega Michaiłowa, który upadł. Sędzia po analizie powtórek telewizyjnych podjął decyzję o wykluczeniu Łotysza. Co ciekawe, przyczyną jego wykluczenia było przekroczenie dwoma kołami wewnętrznej linii toru na wyjściu z pierwszego łuku. W powtórce decydowało rozegranie pierwszego wirażu i gospodarze triumfowali 4:2. W szóstym biegu trener Kokin wprowadził roszadę. W ramach rezerwy zwykłej Francis Gusts zastąpił Ernesta Matjuszonoka. Nie przyniosło to spodziewanego skutku, ponieważ gospodarze wygrali podwójnie.

Kapitalne ściganie oglądali kibice w siódmym wyścigu. Głównie za sprawą Ricardsa Ansviesulisa, który najpierw wyprzedził po zewnętrznej Oskara Polisa i następnie atakował Kamila Brzozowskiego. Na dystansie z Polisem poradził sobie również Hans Andersen. Gospodarze z podwójnego prowadzenia musieli zadowolić się biegowym remisem.

W ósmym biegu doszło do niezwykle groźnie wyglądającego upadku z udziałem Kacpra Łobodzińskiego. Juniora opolskiego Kolejarza pociągnęło na wyjściu z pierwszego łuku, po czym zahaczył o motocykl Olega Michaiłowa i na przeciwległej prostej uderzył w drewnianą bandę. Przypominało to tragiczny wypadek z udziałem Lee Richardsona. Młody zawodnik gospodarzy opuścił stadion w Opolu w karetce. Po przerwie spowodowanej naprawą bandy i oczekiwaniem na powrót karetki wznowiono zawody. W powtórce wyścigu znakomitą walkę o zwycięstwo stoczyli Jonasson i Thorssell. Szwedzi kilkukrotnie mijali się na dystansie. Ostatecznie lepszy okazał się zawodnik Optibet Lokomotivu.

W kolejnych dwóch wyścigach gospodarze powiększyli swoją przewagę. Podopieczni trenera Kokina w następnych biegach odpowiadali wygranymi. Kluczowy dla losów spotkania okazał się trzynasty wyścig. Tomas Jonasson, który znakomicie czuł się tego dnia na torze w Opolu, dzielnie walczył z parą gospodarzy. Gdy wydawało się, że wszystko jest już jasne, pech dotknął zawodnika gości. Szwed jadąc na drugiej pozycji, zanotował defekt na ostatnim łuku i bieg zakończył się podwójnym zwycięstwem gospodarzy. Dzięki temu przed biegami nominowanymi zawodnicy OK Bedmet Kolejarza zapewnili sobie zwycięstwo w tym spotkaniu.

W biegach nominowanych gospodarze powiększyli jeszcze swoją przewagę i ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną OK Bedmet Kolajarza 51:38. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Oskar Polis, który zdobył 12 punktów. Bardzo dobrze spisali się również Jacob Thorssell (10+1) i Mads Hansen (10). Wśród zawodników Optibet Lokomotivu najlepiej zaprezentował się waleczny Tomas Jonasson, który uzbierał 14 oczek.

I kolejka 2. Ligi Żużlowej:

OK Bedmet Kolejarz Opole – Optibet Lokomotiv Daugavpils 51:38

OK Bedmet Kolejarz: Kamil Brzozowski 6 (2,3,1,0), Oskar Polis 12 (3,0,3,3,3), Andriej Kudriaszow 8+1 (0,1,3,2,2*), Mads Hansen 10 (1,3,1,2,3), Jacob Thorssell 10+1 (3,3,2,2*,0), Kacper Łobodziński 0 (w,0,w), Bartłomiej Kowalski (gość) 5+1 (3,2*,0).

Optibet Lokomotiv: Jewgenij Kostygow 8+1 (1,1,2,3,1*), Ernests Matjusonoks 0 (u,-,-,-), Tomas H. Jonasson 14 (3,2,3,3,1,2), Oleg Michaiłow 4+1 (1*,w,1,1,1), Hans Andersen 5+1 (2,1*,2,d,t), Francis Gusts 4 (2,2,0,0), Ricards Ansviesulis 3 (w,2,0,1,0).

Bieg po biegu:
1. Jonasson, Brzozowski, Kostygow, Kudriaszow 2:4
2. Kowalski, Gusts, Ansviesulis (w/u), Łobodziński (w/u) 3:2 (5:6)
3. Thorssell, Andersen, Hansen, Matjuszonok (u) 4:2 (9:8)
4. Polis, Gusts, Michaiłow, Łobodziński 3:3 (12:11)
5. Hansen, Jonasson, Kudriaszow, Michaiłow (w) 4:2 (16:13)
6. Thorssell, Kowalski, Kostygow, Gusts 5:1 (21:14)
7. Brzozowski, Ansviesulis, Andersen, Polis 3:3 (24:17)
8. Jonasson, Thorssell, Michaiłow, Łobodziński (w/u) 2:4 (26:21)
9. Polis, Kostygow, Brzozowski, Ansviesulis 4:2 (30:23)
10. Kudriaszow, Andersen, Hansen, Gusts 4:2 (34:25)
11. Kostygow, Hansen, Michaiłow, Brzozowski 2:4 (36:29)
12. Jonasson, Kudriaszow, Ansviesulis, Kowalski 2:4 (38:33)
13. Polis, Thorssell, Jonasson, Andersen (d) 5:1 (43:34)
14. Hansen, Kudriaszow, Michaiłow, Ansviesulis (Andersen – t) 5:1 (48:35)
15. Polis, Jonasson, Kostygow, Thorssell 3:3 (51:38)

Sędziował: Piotr Stefankiewicz

CZYTAJ TAKŻE:

Żużel. Poważna kontuzja juniora Kolejarza! Łobodzińskiego czeka przerwa w startach

One Thought on Żużel. Festiwal upadków w Opolu. Kolejarz nadal niepokonany (RELACJA)
  Żużel. Poważna kontuzja juniora Kolejarza! Łobodzińskiego czeka przerwa w startach - Portal żużlowy
  31 May 2021
  5:52pm

  […] Żużel. Festiwal upadków w Opolu. Kolejarz nadal niepokonany (RELACJA) – Portal żużlowy (p… […]

Skomentuj

One Thought on Żużel. Festiwal upadków w Opolu. Kolejarz nadal niepokonany (RELACJA)
  Żużel. Poważna kontuzja juniora Kolejarza! Łobodzińskiego czeka przerwa w startach - Portal żużlowy
  31 May 2021
  5:52pm

  […] Żużel. Festiwal upadków w Opolu. Kolejarz nadal niepokonany (RELACJA) – Portal żużlowy (p… […]

Skomentuj