fot: materiały prasowe
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W sobotni poranek dotarły do nas bardzo smutne informacje. W wieku 32 lat, po długiej walce z chorobą zmarł Andriej Kudriaszow.

 

Zawodnik długo zmagał się z rakiem płaskonabłonkowym. Cała historia zaczęła się od rany pod kolanem, którą lekarze z początku leczyli jako ranę przewlekłą. Następnie po zabiegu i biopsji okazało się, że Kudriaszow ma raka. W listopadzie 2021 roku wycięto mu guza, a sytuacja wydawała się na opanowaną. Niestety okazało się, że to dopiero początek bardzo poważnych problemów zdrowotnych.

W walce z chorobą wspierała go żużlowa Polska. Zawodnicy przeznaczyli na licytacje rożne gadżety, zorganizowany został także specjalny turniej w Opolu.

Żużel. „Andriej to był człowiek dusza. Walczył do końca”

Choroba postępowała w szybkim tempie i konieczna była wówczas amputacja nogi żużlowca, by uratować jego życie. Wydawało się, że najtrudniejsze jest już za nim. Stan zdrowia Andrieja jednak się pogarszał. O jego odejściu poinformował dziś rano były klub żużlowca, Kolejarz Opole.

Andriej Kudriaszow miał 32 lata. Zostawił żonę oraz małą córeczkę. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje.

Cześć Jego Pamięci!