Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Dłużyło się niedzielne spotkanie pomiędzy ZOOleszcz GKM-em Grudziądz a NovyHotel Falubazem Zielona Góra. Nie brakowało znakomitych pojedynków i wielu upadków. Ostatecznie gospodarze zgarnęli dwa punkty do tabeli, a bonus pojechał do Grodu Bachusa. Wynik to 47:43.

 

Dobrze ze startu Max Fricke. Jaimon Lidsey starał się gonić Jarosława Hampela, jednak bezskutecznie. W biegu juniorskim świetnie ze startu wyszedł Kacper Łobodziński z czwartego pola. Kevin Małkiewicz delikatnie zetknął się z kołem Sadurskiego i upadł na tor. Grudziądzanin został wykluczony z powtórki. W restarcie start wygrał Oskar Hurysz, jednak już na wyjściu z pierwszego łuku na czoło stawki wysunął się Kacper Łobodziński. W tej kolejności dojechali do mety. Kacper Pludra najlepiej ruszył do biegu 3. Jan Kvech, mimo nienajlepszej reakcji, znakomicie napędził się po szerokiej, mijając reprezentantów miejscowych „Gołębi”. Piotr Pawlicki nie zdołał uporać się z Tarasienką w walce o jeden punkt. Doskonały start Michaela Jepsena Jensena w biegu 4. Sporo za nim Przemysław Pawlicki, który zamiast myśleć o atakowaniu Duńczyka, musiał bronić się przed juniorem Grudziądzan. Starszy z braci Pawlickich dowiózł dwa punkty.

Po przerwie na równanie, pięknie wystartował Rasmus Jensen, aczkolwiek cała czwórka ruszyła dość równo. Zabrakło miejsca dla Kacpra Pludry. Restart odbył się w pełnoosobowej obsadzie. Tym razem start należał do Jaimona Lidseya. Kacper Pludra minął Rasmusa Jensena. Polak, rozdarty między gonieniem Pawlickiego, a obroną przed Jensenem, niemal stracił pozycję. Udało mu się jednak minąć metę na trzeciej lokacie. Start biegu szóstego zdecydowanie na korzyść gości, którzy wyszli na podwójne prowadzenie. Tarasienko gonił Kvecha. Czech zamienił się miejscami z Jarosławem Hampelem. Brak zrozumienia między zawodnikami Falubazu spowodował, że Tarasienko wjechał pomiędzy nich, a na ostatnich metrach Kevin Małkiewicz także minął Hampela, któremu zatarł się silnik. Bieg później na 5:1 wyszli gospodarze, jednak ich radość nie trwała długo, ponieważ na pierwszym łuku upadł Piotr Pawlicki. W powtórce osamotniony Oskar Hurysz dobrze ruszył ze startu, jednakże wiadomo było, iż był on na przegranej pozycji względem doskonałych Jepsena Jensena i Fricke’a.

W ósmej gonitwie dnia, w miejsce Rasmusa Jensena na tor posłano Jarosława Hampela. Start należał do Wadima Tarasienki. Zaobserwowaliśmy kolejny upadek – na tor gruchnął Kacper Łobodziński. W powtórce piękny start Hampela, do którego szybko dojechał Przemysław Pawlicki. Wadim Tarasienko gonił duet gości do samej mety. Podwójna wygrała Falubazu. Dość równy start do  biegu 9. Michael Jepsen Jensen wysunął się na prowadzenie, prędko dołączył do niego Max Fricke, i „Gołębie” odgryzły się zielonogórzanom, dowożąc podwójne zwycięstwo. Dobry start Lidseya. Za Australijczykiem w pogoń rzuciła się para Sadurski-Pawlicki. Piotr Pawlicki wbił się pod Lindsaya na ostatnim okrążeniu, spektakularnie odbijając mu trzy punkty.

Do ostatniej serii przed biegami nominowanymi najlepiej ze startu wyszli goście, którzy byli w dość niekomfortowej sytuacji, tracąc osiem punktów do gospodarzy. Przemysław Pawlicki popełnił błąd, co pozwoliło Maxowi Fricke wbić się przed niego. Bieg później, ponownie na podwójne prowadzenie wyszli przyjezdni. Kevin Małkiewicz wziął na swoje barki ciężar ataku zielonogórzan. Na ostatniej prostej, młodzieżowiec „Gołębi” minął Sadurskiego. W ostatnim biegu przed nominowanymi to gospodarze ruszyli po podwójny triumf. Na trzecim okrążeniu jednak Rasmus Jensen wjechał pod”Liglada”, odbierając mu szansę na komplet w spotkaniu.

Bardzo ciasno na pierwszym łuku biegu 14. Na pięć jeden wyjechali bracia Pawliccy, uciekając rywalom. Grudziądzanie stracili szansę na bonus, który mógł trafić do zielonogórzan, lub do nikogo. Doskonały start Maxa Fricke’a. Szybko jednak uporał się z nim Przemysław Pawlicki. Jarosław Hampel dwoił się i troił, aby minąć Jepsena Jensena, co jednak okazało się bezskuteczne. Fricke natomiast minął Pawlickiego.

9. kolejka Ekstraligi

ZOOleszcz GKM Grudziądz – NovyHotel Falubaz Zielona Góra

Grudziądz: Max Fricke (3,2*,2*,2,3), Michael Jepsen Jensen (3,3,3,1,1), Jaimon Lidsey (1,3,2,0,0), Kacper Pludra (2,1,0,0), Wadim Tarasienko (1*,2,1,3,1), Kacper Łobodziński (3,1,0), Kevin Małkiewicz (w, 1*,2)

Zielona Góra: Jarosław Hampel (2,0,2*,1,3,0), Jan Kvech (3,3,0), Rasmus Jensen (0,0,-,2), Przemysław Pawlicki (2,2,3,1, 2*,2), Piotr Pawlicki (0,w,3,3,0,3), Krzysztof Sadurski (1,0,1,1), Oskar Hurysz (2,1)

Bieg po biegu:

1. FRICKE, Hampel, Lidsey, Jensen

2. ŁOBODZIŃSKI, Hurysz, Sadurski, Małkiewicz (w)

3. KVECH, Pludra, Tarasienko, Pi. Pawlicki

4. JEPSEN JENSEN, Prz. Pawlicki, Łobodziński, Sadurski

5. LIDSEY, Prz. Pawlicki, Pludra, Jensen

6. KVECH, Tarasienko, Małkiewicz, Hampel

7. JEPSEN JENSEN, Fricke, Hurysz, Pawlicki (w)

8. PRZ. PAWLICKI, Hampel, Tarasienko, Łobodziński

9. JEPSEN JENSEN, Fricke, Hampel, Kvech

10. PI. PAWLICKI, Lidsey, Sadurski, Pludra

11. HAMPEL, Fricke, Prz. Pawlicki, Pludra

12. PI. PAWLICKI, Małkiewicz, Sadurski, Lidsey

13. TARASIENKO, Jensen, Jepsen Jensen, Pi. Pawlicki

14. PI. PAWLICKI, Prz. Pawlicki, Tarasienko, Lidsey

15. FRICKE, Prz. Pawlicki, Jepsen Jensen, Hampel