Główny partner portalu

Żużel. Falubaz pokazał młodzież kibicom. Liczne zgłoszenia do szkółki zielonogórzan

fot. media klubowe Falubazu Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę odbył się pokazowy trening najmłodszych adeptów sportu żużlowego w Zielonej Górze. Publiczności zgromadzonej przy W69 zaprezentowało się 20 zawodników, którzy tworzą grupę Falubaz Junior. Impreza spowodowała, że do klubu zgłosili się kolejni chłopcy z marzeniami o zostaniu żużlowcem.

 

– Chcieliśmy pokazać naszym kibicom efekty rocznej pracy w szkółce. Po reakcji widzów mogę ocenić, że to był dobry pomysł. Łącznie na torze zaprezentowało się 20 adeptów. Byli to zawodnicy, którzy trenują w klubie już kilka sezonów oraz tacy, którzy dołączyli do nas podczas tegorocznego naboru – powiedział Andrzej Wnęk, instruktor w zielonogórskiej szkółce, w rozmowie z mediami klubowymi.

W pierwszej części treningu przyszli żużlowcy pojedynczo wyjeżdżali na tor i pokonywali kilka okrążeń. Po krótkiej przerwie grupa zaawansowana zaprezentowała się rywalizując w parach na dwa okrążenia po wspólnym starcie. Każdy z adeptów zjeżdżając do parku maszyn mógł liczyć na brawa. Duże wrażenie zrobili przede wszystkim ci, którzy w tym roku rozpoczęli przygodę z żużlem. Niektórzy z nich byli w stanie płynnie pokonać łuk, jadąc z niemal w pełni odkręconą manetką gazu.

– Taki trening to dla młodych zawodników wielkie wydarzenie. Kilku z nich zrezygnowało z wcześniejszych planów. Na trybunach poza zwykłymi kibicami pojawiły się także rodziny naszych adeptów. Każdy z nich mocno przeżywał ten dzień, ale wszyscy spisali się na medal. Widać, że  poważnie podchodzą do każdego treningu i z każdym kolejnym okrążeniem prezentują się coraz lepiej – skomentował Marek Hućko, trener w zielonogórskiej szkółce.

Co ważne, młodzi zawodnicy mieli przed kim się prezentować. Na pokazowym treningu zjawiło się 300 fanów zielonogórskiego Falubazu. Część adeptów ubrana była w żółto-biało-zielone kevlary, a na ich motocyklach pojawiły się nowe poszycia, również w klubowych barwach.

– Sukcesywnie rozbudowujemy zaplecze sprzętowe w naszej szkółce. Zakupiliśmy kilka nowych silników o pojemności 250 ccm oraz obniżonych ram do motocykli, które przystosowane są do nauki najmłodszych zawodników. Mamy też do dyspozycji 7 motocykli typu pit-bike. To wszystko pozwala nam sprawnie przeprowadzać kolejne treningi. Adepci nie muszą martwić się o motocykle. Mogę skupić się tylko na swojej jeździe. Duża w tym zasługa wszystkich sponsorów klubu, z miastem Zielona Góra na czele – dodał Andrzej Wnęk.

Podczas niedzielnej imprezy zielonogórzanie poinformowali również o istotnych zmianach dotyczących w szkółce FalubazJunior. Ekipa z południa województwa lubuskiego rozpoczęła współpracę z klubem PitBike51. Warto zaznaczyć, że szkolenie młodzieży na pitbike’ach jest ważnym elementem planu rozwoju PGE Ekstraligi na kolejne lata.

Jak się okazuje, pokazowy trening sprawił, że kadra zielonogórskiej szkółki niebawem ponownie może się poszerzyć. Do szkoleniowców zespołu z Grodu Bachusa zgłosili się bowiem kolejni adepci. – Po wczorajszym treningu odbyło się spotkanie z kolejnymi chętnymi. Tym razem chęć rozpoczęcia żużlowych treningów wykazało kilkunastu chłopców – napisano w komunikacie żółto-biało-zielonych.