Finał Speedway of Nations – dzień 2.

2020-10-17 19:00:00

Finał PGE Ekstraligi: Fogo Unia Leszno – Moje Bermudy Stal Gorzów 59:30 (103:76)

2020-10-11 19:15:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Betard Sparta Wrocław – RM Solar Falubaz Zielona Góra 50:40

2020-10-11 16:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Fogo Unia Leszno 46:44

2020-10-09 20:30:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: RM Solar Falubaz Zielona Góra – Betard Sparta Wrocław 37:32

2020-10-09 18:00:00

Zakończona

Przejdź

PGE Ekstraliga: Moje Bermudy Stal Gorzów – Betard Sparta Wrocław 55:34 (99:80)

2020-10-04 19:15:00

Zakończona

Przejdź

Żużel. Falubaz od niedzieli trenuje w Świnoujściu. Zagar przygotowuje się z dodatkową motywacją

fot. Falubaz Zielona Góra

W niedzielę rozpoczęło się zgrupowanie Falubazu Zielona Góra w Świnoujściu. Zawodnicy przez sześć dni mają się integrować oraz intensywnie szlifować formę przed sezonem 2021. Matej Zagar przyznaje, iż tak długie przygotowania w nadmorskiej miejscowości w Polsce to dla niego nowość i zdradza, że do nadchodzących rozgrywek będzie przystępował z dodatkową motywacją.

Zielonogórzanie pojechali do Świnoujścia drugi raz z rzędu. W zeszłym roku żółto-biało-zieloni nie mogli narzekać na nudę. Trener Piotr Żyto organizował swoim podopiecznym wiele treningów biegowych, zajęcia na basenie czy też aerobik.

– Nigdy jeszcze nie byłem tak długo nad polskim morzem. Z pewnością będzie to dla mnie ciekawa sprawa. Fajnie, że jedziemy do Świnoujścia w pełnym składzie. Będziemy mieli dużo czasu aby porozmawiać się, pośmiać i zintegrować. Odpowiednia atmosfera w drużynie to klucz do sukcesu. Ja wielu chłopaków z zespołu znam, ale są też tacy, z którymi zobaczę się pierwszy raz. To z pewnością będą przydatne dla nas wszystkich dni – stwierdził Matej Zagar w rozmowie z mediami klubowymi.

Tegoroczna przerwa od rozgrywek była szczególna dla zawodnika z Lublany. W grudniu urodził się bowiem jego syn – Armando. Potomek jest dodatkową motywacją dla pięciokrotnego triumfatora turniejów Grand Prix.

– Narodziny dziecka to świetna chwila. Wspaniale się czujemy. Jak dotąd to czerpiemy z tego same chwile radości. Jest naprawdę fajnie  Pojawienie się nowego członka rodziny nie miało też żadnego wpływu na moje treningi i przygotowania. Wiedziałem, że syn urodzi się w okresie zimowym, więc moje treningi już wcześniej zaplanowałem tak, aby nic ze sobą nie kolidowało. Jedna rzecz, która się zmieniła to dodatkowa energia i motywacja, którą dał mi mój syn. Mam sprawdzony tryb przygotowań, który realizowałem od grudnia. W okresie między sezonami odpowiednia ilość ruchu jest dla nas bardzo ważna. Jeździłem rowerem, trenowałem na siłowni. Było tego bardzo, bardzo dużo. Jednocześnie pracowałem nad moimi silnikami, które są już praktycznie gotowe na wyjazd na tor – powiedział Słoweniec.

Po powrocie ze zgrupowania zielonogórzanie wrócą do treningów indywidualnych. Następnie pojawią się na torze i odjadą mecze sparingowe. Przedsezonowymi rywalami Falubazu będą Fogo Unia Leszno, Betard Sparta Wrocław i Orzeł Łódź.

CASH BROKER

2 Responses

  1. Motywacja bije z twarzy Mateja, tak jak z Lindbacka w zeszłym roku. Spodziewam się że i wyniki będą te same bo po kolejnym dziecku nikt nie chce połamać kręgosłupa. Tylko młody zawodnik bez zobowiązań zamknie oczy i otworzy gaz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.