Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Ostatnie dni są bardzo intensywne dla NovyHotel Falubazu Zielona Góra. Po zwycięstwie w znakomitym stylu z Betard Spartą Wrocław, ekipę z Winnego Grodu czeka starcie z Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Beniaminek nie zamierza osiadać na laurach i zapomina już o niedzielnej wygranej.

 

Zwycięstwo za trzy punkty z wicemistrzami Polski sprawiło, że zielonogórzanie znaleźli się w znacznie lepszej sytuacji. Do utrzymania nie brakuje już wiele, ale Falubaz musi mieć się na baczności i zbierać kolejne oczka.

– Nie zapominajmy o tym, że jesteśmy beniaminkiem. Wjeżdżamy się w te tory ekstraligowe. Nie zawsze było kolorowo. Każdy borykał się z problemami. Na tę chwilę, jak widać, to się zaczyna klarować. Przede wszystkim ten tor mamy podobny, jak trenujemy. Na pewno to się przyczyniło. Wielkie podziękowania, bo chłopacy stanęli na wysokości zadania. Bardzo cieszymy się, że udało nam się wygrać za pełną pulę. Zaraz idziemy do szatni i zapominamy co się stało. Jedziemy dalej – mówił Przemysław Pawlicki tuż po meczu z wrocławianami.

Żużel. Była partnerka Madsena zabrała głos. Pokazała zdjęcie po pobiciu! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. Włókniarz wiedział o problemach Madsena. Mamy głos z klubu – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Nastroje starał się tonować nie tylko kapitan, ale też dyrektor sportowy, Piotr Protasiewicz. Oczywiście kolejna wygrana w czwartkowy wieczór byłaby bezcenna, ale w Zielonej Górze wiedzą, które mecze są dla nich najważniejsze.

– Tonuję nastroje. Każdy mecz to nowe rozdanie, inna drużyna, inny dzień. Czego bym sobie życzył? Żebyśmy mieli cały skład na każdy mecz. Szczególnie do 7 lipca, bo mamy trudne pojedynki, które mogą tabelę nie ustawić, ale dać łatwiejszy punkt wyjścia. Mamy Częstochowę, jedziemy do Grudziądza i potem mamy rewanż z Unią Leszno. Te trzy mecze dadzą nam trochę odpowiedzi. Oby one były dla nas pozytywne i z uśmiechem – komentował Piotr Protasiewicz.

Żużel. Ograł Janowskiego i Łagutę w kapitalnym stylu! Hurysz: Było super! – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Starcie zielonogórsko-częstochowskie rozpocznie się o godz. 20. Transmisję z meczu przeprowadzi stacja Eleven Sports 1.