fot. Novyhotel Falubaz Zielona Góra
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Novyhotel Falubaz Zielona Góra poinformował o pozyskaniu nowego zawodnika. Jest nim Eryk Farański. 16-latkiem zachwycał się sam Greg Hancock. Junior został wypożyczony z Betard Spaty Wrocław nieco ponad tydzień po zdaniu egzaminu na licencję Ż. 

W ostatnich dniach beniaminek PGE Ekstraligi borykał się z problemami na pozycji juniorskiej. W ostatnim meczu nie wystąpił ani Krzysztof Sadurski ani Oskar Hurysz. Ekipa z Zielonej Góry zakontraktowała kolejnego młodzieżowca. Novyhotel Falubaz zasilił Eryk Farański. Młodym zawodnikiem w 2022 roku zachwycał się Greg Hancock, który miał okazję z nim współpracować w Betard Sparcie Wrocław. Teraz po zdaniu egzaminu na licencję Ż 16-latek zmienił otoczenie –  Dziękujemy wrocławskiemu klubowi za dotychczasową współpracę oraz umożliwienie dalszego rozwoju Eryka. Szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli liczyć na jak największą ilość startów. Klub z Zielonej Góry wydaje się być idealnym wyborem. Cieszymy się, że wszystkie formalności zostały szybko załatwione i niebawem Eryk będzie mógł zadebiutować w oficjalnych zawodach. Dziękuję też Piotrowi Protasiewiczowi, który dał nam tę szansę. Zrobimy wszystko, aby ją wykorzystać – powiedziała mama Eryka Farańskiego w rozmowie z zuzel.falubaz.com.

Żużel. Złe wieści dla Wilków! Długa rehabilitacja Berge!

Nowy żużlowiec w kadrze zielonogórskiego klubu zdążył zrobić dobre wrażenie na Piotrze Protasiewiczu, który zapewnił, że junior dostanie szansę w DMPJ i Ekstralidze U24 – Eryk to młody, ale bardzo dojrzały chłopak. Jest bardzo ambitny, a to bardzo ważna i pożądana cecha u sportowca na początku kariery. W tym sezonie Eryk dostanie przede wszystkim szanse w zawodach młodzieżowych. DMPJ oraz oczywiście rozgrywkach U24 Ekstraligi – powiedział Protasiewicz na stronie klubowej.