Główny partner portalu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę Betard Sparta Wrocław po raz piąty w historii wywalczyła tytuł Drużynowych Mistrzostw Polski. Po triumfie przyszedł czas na gratulacje od przedstawicieli różnych środowisk. Oczywiście najaktywniejsze są osoby związane ze stolicą Dolnego Śląska.

 

Jedną z pierwszych osób, które pogratulowały Spartanom był Hubert Hurkacz, czyli obecnie najlepszy polski tenisista. Co ciekawe, tego samego dnia zawodnik też odniósł dwa wielkie sukcesy. W turnieju w Metz triumfował zarówno w singlu, jak i w deblu.

Na wygraną Betard Sparty bardzo czekał również Jacek Sutryk. Nie jest tajemnicą, iż prezydent Wrocławia jest kibicem sportu. Często można go spotkać na meczach żużlowych czy też pojedynkach piłkarskiego Śląska Wrocław.

Pojawiły się także gratulacje od innych wrocławskich polityków. Wyrazy uznania złożyli chociażby Bogdan Zdrojewski, Jarosław Obremski czy Krzysztof Śmiszek.

Nie mogło zabraknąć gratulacji od zakochanego ostatnio w żużlu Marcina Gortata. Najlepszy polski koszykarz w historii oglądał finał na Stadionie Olimpijskim ze swoim przyjacielem – Rohanem Tungatem. Łodzianin, który w przeszłości grał m.in. Los Angeles Clippers kibicował w finale Motorowi, ale przyznał, że to wrocławianie byli najlepszą drużyną.

Bardzo licznie gratulacje składały również inne kluby ze stolicy Dolnego Śląska. O wygranej Betard Sparty wspomniały m.in. ekipy Śląska Wrocław czy Ślęzy Wrocław.