Oskar Fajfer ma przed sobą trzeci sezon w barwach gorzowskiej Stali. Miniona kampania nie była dla niego tak udana jak pierwsza, lecz wychowanek Startu Gniezno nadal ma potencjał na dobre punktowanie w PGE Ekstralidze. Polak w najbliższych rozgrywkach skupia się przede wszystkim na wynikach drużynowych.
Po dobrym sezonie 2023 Oskar Fajfer nieco spuścił z tonu rok później. Z pewnością komfortu nie dawała mu sytuacja gorzowskiej drużyny. Wiele kontrowersyjnych decyzji działaczy, ogromne długi nie pomagały skupiać się na jeździe. Mimo wszystko wychowanek Startu Gniezno polubił się z gorzowskim towarzystwem i do nadchodzących rozgrywek przygotował się najlepiej jak mógł.
– Myślę, że jestem bardzo dobrze przygotowany do sezonu. Za mną już sześć solidnych jednostek treningowych, które dały mi dużo pewności. Pojeździłem trochę na różnych torach, w różnych warunkach, co pozwoliło nam sprawdzić wiele elementów. Czekamy na kolejne treningi i mam nadzieję, że już w przyszłym tygodniu wyjedziemy spod taśmy, by przetestować sprzęt w warunkach zbliżonych do ligowych – opowiada Oskar Fajfer dla ekstraliga.pl
Żużel. Powrót do rozgrywek ciężkim zadaniem. „Nawet nie ma czasu myśleć sezonie”
Żużel. Byli o krok od sprawienia ogromnej sensacji. „To było wyjątkowe uczucie”
Oskar Fajfer sukcesy indywidualne odstawia na drugi plan. Marzeniem zawodnika jest medal Drużynowych Mistrzostw Polski i zrobi wszystko, żeby wraz Gezet Stalą Gorzów pozytywnie zaskoczyć kibiców.
– Mam swoje cele indywidualne, ale najważniejsze jest to, żeby przywozić jak najwięcej punktów dla Gezet Stali. To dla mnie priorytet. Wiem, że jeśli będziemy jako zespół notować dobre wyniki, to indywidualne sukcesy też przyjdą. Najpierw drużyna, potem reszta – stwierdził Oskar Fajfer.
Żużel. Fajfer szczerze o długach Stali! Bał się o pieniądze, mógł zostać na lodzie!
Przed sezonem 2025 w Gezet Stali doszło do wielu zmian. Nie przeszkodziło to nowym zawodnikom, żeby się zaaklimatyzować. Dobra atmosfera ma poprowadzić 9-krotnych mistrzów Polski do fazy play-off.
– Atmosfera w drużynie jest naprawdę bardzo dobra. Jesteśmy zżyci, mamy świetny kontakt, zarówno z zawodnikami, jak i z całym sztabem. Pojawili się też nowi koledzy, ale szybko się zaaklimatyzowali. Cieszymy się, że znów możemy być razem, działać jako zespół i przygotowywać się do tego, co najważniejsze – stwierdził Oskar Fajfer.
Żużel. Błysk formy Lebiediewa w Danii. Świetni Czugunow i Tarasienko
Żużel. Realny powrót legendarnego ośrodka! To byłby sukces!
Żużel. Derby bez tłumów? Prezes Stali szczerze o zainteresowaniu!
Żużel. Chomski powinien… zaoferować pomoc Stali? „Nie robi łaski”
Żużel. Łodzianie z problemami u progu sezonu. „Poważnie rozmawiamy”
Żużel. Piotr Żyto wybrał skład na Motor. „Musimy być realistami”