Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Na zakończenie 6. kolejki zmagań na zapleczu PGE Ekstraligi, pobudzony ostatnim efektownym zwycięstwem zespół Aforti Startu Gniezno Polski przed własną publicznością zmierzy się z Cellfast Wilkami Krosno.

 

ŻUŻEL MOŻESZ OBSTAWIAĆ DO 500 ZŁOTYCH BEZ RYZYKA NA FUKSIARZ.PL. ZAREJESTRUJ SIE TUTAJ

Gospodarze w kolejnym spotkaniu muszą sobie radzić bez dwóch kontuzjowanych zawodników – Oskara Fajfera oraz Petera Kildemanda. Przez to trener Błażej Skrzeszewski musi postawić na doświadczenie, na czym wcale źle nie wychodzi. Na cichego bohatera zespołu w starciu z Landshut Devils wyrósł Zbigniew Suchecki, który zdobył dziesięć „oczek”. Wysoką dyspozycję w ostatnim czasie pokazuje również Antonio Lindbaeck. Start ma również słabsze punkty w postaci Ernesta Kozy czy Mikołaja Czapli i choć w dzisiejszym spotkaniu nie są uważani za faworyta, to warto tu przypomnieć 1. kolejkę i sensacyjny remis z Falubazem Zielona Góra. Atut własnego toru może być bardzo mocną bronią gnieźnian.

Z kolei klub z Podkarpacia ma za sobą fatalne tygodnie. Najpierw Wilki poniosły jednopunktową porażkę z Abramczyk Polonią Bydgoszcz (44:45), a następnie po perypetiach torowych uznano ich nawierzchnię za nieregulaminową i ukarano ich walkowerem. Wilki będą musiały zapomnieć o ostatnich wydarzeniach i skupić się na spotkaniu ze Startem, bo w Gnieźnie za wszelką cenę będą chciały wrócić na zwycięską ścieżkę.

Pomóc w tym ma aktualna bardzo dobra forma takich zawodników jak Vaclav Milik czy Tobiasz Musielak. Ważne punkty dla drużyny zdobywają w ostatnim czasie Szczepaniak czy Karczmarz, a dużo zależeć będzie od pary juniorskiej: Sadurski – Karczewski, która wydaje się stabilnym punktem krośnian. Na papierze nie powinni mieć większych problemów z zgarnięciem kompletu punktów, jednak wszystko zweryfikuje tor.

Aforti Start Gniezno- Cellfast Wilki Krosno: poniedziałek, 23 maja, 18:00, transmisja  Canal + Sports 5.

Awizowane składy: 

Aforti Start Gniezno: 9. Ernest Koza 10. Szymon Szlauderbach 11. Antonio Lindback 12. Zbigniew Suchecki 13.  Michael Jepsen Jensen 14. Mikołaj Czapla 15. Marcel Studziński

Cellfast Wilki Krosno: 1. Tobiasz Musielak 2. Mateusz Szczepaniak 3. Vaclav Milik 4. Rafał Karczmarz 5. Andrzej Lebiediew 6. Krzysztof Sadurski 7. Franciszek Karczewski