Liczba tygodnia

Kliknij→

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Zaledwie tyle punktów zdobył w siedmiu startach dla Betard Sparty Wrocław w ostatnim meczu Tai Woffinden

Żużel. eWinner 1. Liga: Mecz zamykających tabelę. Wybrzeże powalczy o pierwsze punkty, a Start o sprawienie niespodzianki (ZAPOWIEDŹ)

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W niedzielę w Gdańsku zmierzą się dwa zespoły, które, przynajmniej w początkowej fazie sezonu, nie walczą o najwyższe cele w eWinner 1. Lidze. Zdunek Wybrzeże Gdańsk spróbuje odnieść pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Szanse powinny być o tyle duże, że nad morze przyjeżdża przedostatni zespół w tabeli, Aforti Start Gniezno.

 

Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno: niedziela, 24 kwietnia, godzina 14:00, transmisja Canal+ Sport 5

Na wykluczeniu rosyjskich zawodników straciło kilka klubów, z każdego poziomu rozgrywek. Wydaje się jednak, że w żadnym ten brak nie jest aż tak bardzo odczuwalny, jak w przypadku Wybrzeża i przymusowej absencji Wiktora Kułakowa. Gdańszczanie stracili swojego absolutnego lidera, a bez niego wydają się mocno bezzębni. Manewr z Thomasem Joergensenem w składzie jest już chyba zarzucony, bowiem zespół Eryka Jóźwiaka po raz drugi pojedzie z zastępstwem zawodnika za Kułakowa. Tym razem zwycięstwo wydaje się już jednak koniecznością wobec trudnej sytuacji w tabeli. Wiele do udowodnienia będzie miał Rasmus Jensen, który miał być pewnym punktem gospodarzy, ale póki co spisuje się poniżej oczekiwań. Okazję do rehabilitacji znajdzie również Wiktor Trofimow, bardzo solidny na domowym torze w starciu z Wilkami Krosno, ale kompletnie pogubiony w ubiegłą niedzielę w Bydgoszczy. Wybrzeże w końcu będzie faworytem meczu ligowego.

A będzie nim również przez personalne kłopoty swojego oponenta. Po środowym upadku w lidze duńskiej występ Petera Kildemanda w niedzielę jest na tyle niepewny, że w awizowanym składzie Startu pod numerem 1 nie widnieje żadne nazwisko. Bez Duńczyka gnieźnianie tracą dużo ze swojej jakości. Pozytywem może być z kolei forma wyjazdowa gości. Gdy udali się w pierwszą w tym sezonie delegację sensacyjnie zremisowali w Zielonej Górze. Później jednak wysoko ulegli u siebie Orłowi Łódź. Spośród wszystkich klubów eWinner 1. Ligi Start jest chyba największą niewiadomą. Wiemy, że opiera się na dwóch liderach: Oskarze Fajferze i Michaelu Jepsenie Jensenie. Wiemy też, że cała reszta seniorów z Gniezna ma papiery na solidne punktowanie w lidze. Skreślanie niedzielnych gości byłoby zatem daleko idącą lekkomyślnością. Pytanie, czy zobaczymy Start z Zielonej Góry, czy może bardziej ze spotkania z Orłem?

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże 9. Adrian Gała, 10. Rasmus Jensen, 11. Wiktor Trofimow, 12. zastępstwo zawodnika, 13. Jakub Jamróg, 14. Marcel Krzykowski, 15. Kamil Marciniec

Aforti Start: 1. brak zawodnika, 2. Ernest Koza, 3. Oskar Fajfer, 4. Szymon Szlauderbach, 5. Michael Jepsen Jensen, 6. Marcel Studziński, 7. Mikołaj Czapla