Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Niedziela zapowiada się niezwykle pasjonująco dla fanów czarnego sportu z całej Polski! Dużo będzie się działo w PGE Ekstralidze. Na początek wicelider najlepszej ligi świata podejmie drużynę, która traci do niej zaledwie punkt, a na sam koniec dnia w Grudziądzu ZOOleszcz GKM podejmie w derbach województwa kujawsko-pomorskiego ekipę KS Apatora Toruń.

 

Betard Sparta Wrocław – ebut.pl Stal Gorzów (niedziela, 26 maja, godz. 16:30, Canal+ Sport)

Jeśli mecz wicelidera z trzecią drużyną Ekstraligi jest przedsmakiem hitu kolejki, to wiemy, że to jest to najlepsze zakończenie weekendu, jakie mogli sobie wyobrazić wszyscy kibice żużla w Polsce. Mimo nienajlepszego początku sezonu, gospodarze dzisiejszego spotkania pokazali, że są poważnym kandydatem do walki o medale. Tydzień temu rozgromili dwudziestoma czteroma punktami osłabioną Unię Leszno, ale praktycznie każdy z seniorów pokazał się z fantastycznej strony. Jedyne zastrzeżenia można mieć do postawy juniorów Sparty. Mimo optymistycznego pierwszego meczu, Marcel Kowolik jest na ten moment najsłabszym klasyfikowanym juniorem w lidze, a postawa Jakuba Krawczyka też pozostawia wiele do życzenia. Do formy wydaje się wracać Tai Woffinden, na co czekali wszyscy kibice ze stolicy Dolnego Śląska.

Żużel. Starcie ze Stalą powie prawdę o Sparcie? Śledź: To dla nas ważny sprawdzian – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Zespół z Gorzowa w zeszłym tygodniu miał przerwę gdyż przełożono mecz domowy z GKM-em Grudziądz. Do tej pory ekipa z województwa lubuskiego przegrała zaledwie jeden mecz. Lepszy okazał się zespół Orlen Oil Motoru Lublin, który do tej pory nie stracił nawet oczka w ligowej tabeli. Stal, pomimo dobrych wyników drużynowych, nie ma żadnego zawodnika w top 10 ligi, ale wyrównany skład jest ich przepisem na sukces. Polegać w dzisiejszym starciu będą przede wszystkim na Martinie Vaculiku, Andersie Thomsenie i Szymonie Woźniaku, a pokonywać swoich rówieśników ma Oskar Paluch.

Awizowane składy:

Betard Sparta: 9. Daniel Bewley, 10. Tai Woffinden, 11. Bartłomiej Kowalski, 12. Artiom Łaguta, 13. Maciej Janowski, 14. Marcel Kowolik, 15. Jakub Krawczyk

ebut.pl Stal: 1. Szymon Woźniak, 2. Oskar Fajfer, 3. Martin Vaculik, 4. Jakub Miśkowiak, 5. Anders Thomsen, 6. Oskar Paluch, 7. Jakub Stojanowski

Żużel. Nie było na niego mocnych. Przyjemski bezkonkurencyjny w Pile!

Żużel. Ekstraliga to dla niego za wysokie progi? Na ten moment jest najgorszy w całej lidze!

ZOOLeszcz GKM Grudziądz – KS Apator Toruń (niedziela, 26 maja, godz. 19:15, Canal+ Sport)

Wiele emocji wśród kibiców wywołują derby pomiędzy drużynami z Grudziądza i Torunia. Świadczy chociażby o tym fakt, że cały sektor gości został wyprzedany, a mniej zagorzali kibice z Torunia wykupili również wejściówki na sektory gospodarzy. Goście dzisiejszego meczu po raz ostatni wygrali w Grudziądzu 8 maja 2022 roku. Spotkanie te było wyrównane przez 15 wyścigów, ale do zawodnicy z Grodu Kopernika z dwupunktową przewagą wywieźli dwa punkty. Grudziądzanie podejdą do zawodów osłabieni, gdyż kontuzji na brytyjskich torach doznał Jason Doyle. W ostatniej chwili uległ, jednak presji ze strony klubu i wziął L4 co oznacza, że GKM wykorzysta przepis o zastępstwie zawodnika.

Wydaje się to idealną okazją dla Aniołów na zgarnięcie pełnej puli, gdyż jak wiadomo drużyna ta od wielu lat ma problemy z punktowaniem poza Motoareną. Torunianie liczą przede wszystkim na świetną postawę Emila Sajfudtinowa, Roberta Lamberta i Patryka Dudka. Grudziądzanie za to po swojej stronie liczą na powtórkę z meczu przeciwko Unii Leszno w wykonaniu Wadima Tarasienko, Jaimona Lidseya i Maxa Fricke. Jeśli, któryś z tych zawodników nie podoła zadaniu to kibice Gołębi będą wracali do domu ze smutnymi wyrazami twarzy.

Awizowane składy:

ZOOLeszcz GKM: 9. Max Fricke, 10. Wadim Tarasienko, 11. Jaimon Lidsey, 12. Kacper Pludra, 13. Jason Doyle, 14. Kacper Łobodziński, 15. Kevin Małkiewicz

KS Apator: 1. Patryk Dudek, 2. Robert Lambert, 3. Wiktor Lampart, 4. Paweł Przedpełski, 5. Emil Sajfutdinow, 6. Krzysztof Lewandowski, 7. Mateusz Affelt

Żużel. GKM bez zastępstwa zawodnika! Poznaliśmy składy na mecz w Gorzowie

Żużel. Mimo porażki z Motorem widzą pozytywy. „Pokazaliśmy ząb”