Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Od kilku lat regularnie najsłabszą średnią wśród zawodników klasyfikowanych w Ekstralidze mieli zawodnicy występujący na pozycjach juniorskich. W obecnym sezonie na ten moment ostatni na liście jest Kacper Pludra, który dobrymi występami rok temu otrzymał kredyt zaufania od GKM-u Grudziądz.

 

Rynek zawodników U24 jest niestety bardzo mocno ograniczony. Wobec tego działacze Gołębi postawili na Kacpra Pludrę dzięki czemu mogli zakontraktować trzech zagranicznych seniorów. Sezon 2023 wychowanek Unii Leszno zakończył jako 38 rajder Ekstraligi ze średnią biegopunktową wynoszącą 1,393. Jedynymi lepszymi juniorami byli jedynie Mateusz Cierniak i Bartłomiej Kowalski.

Żużel. Mimo porażki z Motorem widzą pozytywy. „Pokazaliśmy ząb”

Obecny sezon ligowy to istna tragedia w wykonaniu Pludry. W pierwszych dwóch meczach przeciwko Motorowi Lublin i Falubazowi Zielona Góra nie zdołał zdobyć chociażby punktu. Sytuacja ta zmieniła się podczas wyjazdowego meczu ze Spartą Wrocław. W szóstym biegu Kacper niespodziewanie przyjechał przed Wadimem Tarasienko i Bartłomiejem Kowalskim dzięki czemu zapisał przy swoim nazwisku dwa oczka. Niestety były to jedyne punkty wywalczone przez niego w tamtym spotkaniu. Żużlowiec zapunktował również w spotkaniu z Unią Leszno. GKM wysoko zwyciężył w tym meczu dzięki czemu Pludra pierwszy raz w tym sezonie otrzymał szansę w czterech biegach. W jednym z nich przyjechał do mety przed Keynanem Rew dzięki czemu zdobył punkt z bonusem, gdyż przed nim bieg zakończył Jaimon Lidsey.

Żużel. Przyjemski udowodni, że nie ma na niego mocnych? Czas na finał Brązowego Kasku (ZAPOWIEDŹ)

Na ten moment wychowanek Unii Leszno znajduje się na ostatnim miejscu wśród klasyfikowanych zawodników w Ekstralidze. 3 punkty i 1 bonus sprawia, że jego średnia wynosi obecnie 0,400 punktu na bieg. Co ciekawe próżno w ostatnich latach szukać zawodnika powyżej 21 roku życia, który by na koniec sezonu miał najgorszą średnią w całej lidze. Postawa zawodnika GKM-u stawia jego zespół w bardzo niekomfortowej sytuacji. W najbliższych meczach grudziądzanie prawdopodobnie będą występować bez Jasona Doyle’a, a zaledwie trzech punktujących zawodników nie zagwarantuje punktów do ligowej tabeli.

Żużel. Cook wypali w Unii? „Na bezrybiu i rak ryba”

W ostatnim czasie Pludrę porównuje się do Mateusza Świdnickiego. Były zawodnik Włókniarza Częstochowa jeszcze w 2022 roku został Indywidualnym Mistrzem Polski Juniorów, a rok później w barwach Wilków Krosno wystąpił w zaledwie 27 biegach zdobywając średnio 0,593 punktu na bieg. W tym roku zszedł na drugi poziom rozgrywkowy, ale tam dla Stali Rzeszów wyjechał do jednego wyścigu, w którym przyjechał ostatni. Menadżer Żurawi przyznał, że Świdnicki dostał zielone światło na zmianę drużyny.

Żużel. Pierwsza dwucyfrówka Przyjemskiego w PGE Ekstralidze. Był przeszczęśliwy

Żużel. Parnicki znów szaleje! Prawie dostał… kopa od Lindgrena!