Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów wywalczył w Gorzowie Andres Thomsen wygrywając pierwszy turniej Grand Prix w swojej karierze
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W czwartek na torze w niemieckim Herxheim rozdane zostaną medale w drużynowych mistrzostwach świata na długim torze. Wśród siedmiu zespołów uczestniczących w imprezie jest reprezentacja Polski. 

 

Barw Biało-Czerwonych bronili będą Stanisław Burza, Marcin Sekula oraz Adam Skórnicki. Największe doświadczenie w wyścigach na długim torze ma oczywiście Stanisław Burza i to on powinien być najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski.

– Jedziemy oczywiście do Herxheim po to, aby pokazać się z jak najlepszej strony. To jest nasz debiut w finale na długim torze. Na pewno wiele nam brakuje do najlepszych zespołów, aby z nimi skutecznie rywalizować, ale pamiętajmy, że ta reprezentacja dopiero niedawno powstała. Jest czas na nauki od najlepszych. Z czasem ambicje i cele będą rosły Sam fakt, że mamy reprezentację na długim torze to już sukces i słowa podziękowania należy kierować w kierunku PZM za to, że rozwija kolejną „gałąź” polskiego żużla. Każdy z nas zrobi w czwartek  wszystko, co w jego mocy, aby wypaść jak najlepiej. W czwartek jako drużynę czeka nas pierwszy poważny egzamin, który odpowie na pytanie w którym miejscu jesteśmy na tle innych drużyn narodowych – mówi nam szkoleniowiec opolskiego Kolejarza, Marcin Sekula.

Faworytem do zwycięstwa są gospodarze w barwach których pojawi się zawodnik Polonii Piła, Lukas Fienhage. – Wracam po kontuzji do poważnego ścigania i wierzę, że skutecznie powalczymy przed własną publicznością o złoty medal. Fakt, iż zawody rozgrywane są w Herxheim to na pewno nasz atut. Na pewno nie jestem zwolennikiem nowego systemu wyłaniana najlepszego zespołu. Byłoby lepiej gdyby liczyła się suma punktów z poszczególnych biegów. Tu bardzo dobry występ może zniweczyć nieudany finał. Reguły są jednak równe dla wszystkich i będziemy walczyli jak najlepiej potrafimy – mówi Lukas Fienhage. 

Najgroźniejszym rywalem Niemców w walce o złoto powinna być reprezentacja Francji ,w której wystąpi „klan” Tresarrieu. W zespole Finlandii na starcie pojawi się dwóch zawodników, którzy z kolei największe doświadczenie mają w wyścigach na lodzie. 

Obsada Long Track of Nations w Herhxeim:

Francja: Mathieu Tresarrieu, Stephane Tresarrieu, Mathias Tresarrieu

Wielka Brytania: Chris Harris, Zach Wajtknecht, James Shanes

Holandia: Theo Pijper, Romano Hummel, Dave Meijerink

Polska: Stanisław Burza, Marcin Sekula, Adam Skornicki

Czechy: Martin Malek, Hynek Stichauer, Josef Franc

Niemcy: Erik Riss, Lukas Fienhage, Max Dilger

Finlandia: Henri Ahlbom, Max Koivula, Tero Aarnio

Dania: Kenneth Kruse Hansen, Jacob Bukhave, Morten Qvistgaard