Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Z dwóch piątkowych spotkań w PGE Ekstralidze, pozostało tylko jedno. Mecz pomiędzy Ebut.pl Stalą Gorzów a Fogo Unią Leszno, po ostatnich wydarzeniach w Gorzowie, został odwołany z wyprzedzeniem. Powodem są niesprzyjające prognozy pogody. Pozostaje więc tylko jeden mecz tego dnia. Spotkanie pomiędzy Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa a Zooleszcz GKM Grudziądz odbędzie się o godzinie 20:30. Transmisja meczu będzie dostępna w Eleven Sports 1.

 

W jedynym meczu tego dnia, Włókniarz Częstochowa podejmie GKM Grudziądz. Ostatnie spotkanie na domowym torze „Lwy” zwyciężyły. Dla częstochowian był to pierwszy wygrany mecz w tym sezonie. Drużyna z pewnością będzie chciała utrzymać dobrą passę i zwyciężyć także tym razem. Są oni uznawani za faworyta tego spotkania, właśnie ze względu na to, że podejmują rywali na domowym torze. Jak pokazały wcześniejsze mecze na częstochowskim torze, liderzy Włókniarza świetnie się tam czują. W meczu z Apatorem małą „wpadkę” zaliczył tylko Mikkel Michelsen, który dołożył jedynie cztery punkty do wyniku drużyny.

GKM przyjeżdża do Częstochowy po sporym skandalu, który miał miejsce we wtorek w Gorzowie. Drużyna wciąż z tyłu głowy może mieć myśli związane z ewentualnymi konsekwencjami podjętych decyzji i walkowera. Jednak aby wygrać dzisiejszy mecz, muszą zapomnieć o ostatnich wydarzeniach i całkowicie skupić się na rywalizacji z Włókniarzem. Dodatkowo grudziądzanie wciąż są osłabieni przez nieobecność jednego z liderów – Jasona Doyle’a.

Składy awizowane:

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa: 9. Mikkel Michelsen, 10. Maksym Drabik, 11. Kacper Woryna, 12. Mads Hansen, 13. Leon Madsen, 14. Igor Nabiałkowski, 15. Kajetan Kupiec

Zooleszcz GKM Grudziądz: 1. Max Fricke, 2. Jason Doyle (ZZ), 3. Kacper Pludra, 4. Jaimon Lidsey, 5. Vadim Tarasienko, 6. Kacper Łobodziński, 7. Kevin Małkiewicz