Żużel. Dziennikarze żużlowi parodiują reklamę walk na gołe pięści! Joanna Cedrych mówi o kulisach

Screenshot X/Eleven Sports
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

W piątkowy poranek furorę w mediach społecznościowych robi najnowsze nagranie Eleven Sports. Stacja pokazująca piątkowe mecze PGE Ekstraligi w swoim spocie postanowiła… sparodiować filmik, który wcześniej opublikowała jedna z organizacji walk na gołe pięści. W nagraniu wystąpiła reporterka – Joanna Cedrych oraz komentatorzy stacji – Marcin Kuźbicki i Marcin Musiał. O pomysł na to nagranie dopytaliśmy główną bohaterkę.

 

Fani żużla często porównują komentarz w stacjach Canal Plus oraz Eleven Sports. W przypadku tej drugiej najczęściej mówi się o tym, że transmisje z meczów, a także magazyny podsumowujące kolejkę prowadzone są z większym „luzem”. Nieco swobodniejsze podejście do tematu dziennikarze pokazali również  w najnowszym spocie.

Nagranie promujące oglądanie czarnego sportu Eleven Sports jest oczywistym nawiązaniem do spotu, który niedawno wywołał poruszenie szczególnie w serwisie X (dawniej Twitter – dop.red.). Wspomniany, dość wulgarny, filmik miał zachęcać do oglądania walk na gołe pięści. Żużlowi dziennikarze z kolei swój spot ugrzecznili i puścili oko do widzów.

– Na pomysł wpadł nasz specjalista od social-mediów, Rafał Wyrzykowski. Pierwotnie mieliśmy nagrać to już przed poprzednim meczem w Częstochowie. Mieliśmy jednak małe zawirowania czasowe i ostatecznie nagrywaliśmy wczoraj. Wbrew pozorom, choć spot trwa 30 sekund, to nagrywaliśmy go dwie godziny – mówi nam Joanna Cedrych.

Tak krótkie nagranie okazuje się zatem nie być tak prostą sprawą. Efekt promocyjny wydaje się być jednak osiągnięty. W nieco ponad godzinę po opublikowaniu spotu, obejrzało go ponad 40 tysięcy widzów w serwisie X oraz 30 tysięcy na Facebooku. Nie brakuje również udostępnień chwalących stację.

– Jest to nawiązanie do jednej z telewizji pokazujących sztuki walki. Są też odwołania do Sharon Stone, ale aż tak szeroko nie szliśmy. Bardziej chodziło o parodię. Mam nadzieję, że się spodoba. Chodziło nam o to, żeby było śmiesznie. Nawet nie chodziło o reklamę. Pokazaliśmy, że jest wiele fajnych rzeczy, ale żużel w Eleven Sports przebija wszystko – dodaje z uśmiechem reporterka Eleven Sports.

Dziś Eleven Sports przeprowadzi transmisję z dwóch meczów PGE Ekstraligi. O 18 rozpocznie się starcie Orlen Oil Motoru Lublin z ZOOleszcz GKM-em Grudziądz. O 20.30 z kolei zmierzą się Krono-Plast Włókniarz Częstochowa i Fogo Unia Leszno.

Żużel. Dlaczego meczu Poznań-Bydgoszcz nie będzie w telewizji? Jest wyjaśnienie – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Żużel. GKM komentuje transfer Jepsena Jensena. „Mocno w wierzymy w Michaela” – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

FILMIK DO KTÓREGO NAWIĄZAŁA STACJA: