Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów po dwóch turniejach IMP mają Bartosz Zmarzlik oraz Dominik Kubera
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Co ma wspólnego żużel i legendarny kolarski wyścig Tour de France. Oczywiście nic. 109. edycja słynnego Le Tour będzie miała jednak po raz pierwszy w swojej historii  żużlowy „pierwiastek”. 

 

Będzie go stanowił nie kto inny jak znany duński dziennikarz oraz komentator żużla, Ib Soby. To właśnie on będzie „mistrzem ceremonii” podczas uroczystości otwarcia  inauguracyjnego etapu tegorocznego wyścigu, który wystartuje 1 lipca w duńskiej Kopenhadze oraz poprowadzi specjalną strefę kibica.

– Tutaj tak naprawdę nie ma co komentować. Dla mnie jest to przede wszystkim rzecz, o której można tylko pomarzyć. Cieszę się niezmiernie, iż moja skromna osoba będzie brała czynny udział w tak legendarnym wydarzeniu sportowym. Nie mogę się tego wydarzenia doczekać – mówi znany w żużlu dziennikarz. 

Poza czarnym sportem Ib Soby jest wielkim fanem kolarstwa, a w 2011 roku był szefem międzynarodowego centrum prasowego podczas szosowych mistrzostw świata, w których zwyciężył Brytyjczyk Mark Cavendish.

Tegoroczny Tour de France rozpoczyna się w Kopenhadze, ale ma jeszcze dwa etapy w kraju Hamleta. 2 lipca z Roskilde do Nyborga i 3 lipca z Vejle do Sønderborg.

Kolarstwo. Wygrał Tour de France ważąc 91 kilo – PoBandzie – Portal Sportowy (po-bandzie.com.pl)

Ib Soby oraz Mark Cavendish