Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu
fot. Jarosław Pabijan
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Cykl Speedway Grand Prix 2021 tradycyjnie zakończony zostanie emocjonującym ściganiem na toruńskiej Motoarenie. FIM w porozumieniu z BSI podjęli decyzję, że w grodzie Kopernika rozegrana zostanie nie jedna, a dwie rundy najbardziej prestiżowego cyklu w kalendarzu żużlowym. Pierwsza runda odbędzie się w piątek, 1 października, a indywidualnego mistrza świata poznamy dzień później, w sobotę. 

 

– Polscy kibice są niesamowici i za każdym razem tworzą na trybunach stadionów wspaniałą atmosferę. Miło nam ogłosić, a jednocześnie jesteśmy zachwyceni, że na zakończenie sezonu 2021 dwukrotnie obejrzymy ściganie na najwyższym poziomie w Toruniu – przekazał Paul Bellamy, dyrektor zarządzający BSI.

Toruń jest jednym z gospodarzy Speedway Grand Prix od 2010 roku. Na przestrzeni lat aż sześciokrotnie to właśnie tam wyłaniany był indywidualny mistrz świata. Nie inaczej będzie tym razem.

– Po raz kolejny Toruń będzie gospodarzem tego wielkiego wydarzenia. Fakt, że powierzono nam aż dwie rundy potwierdza, że nasze miasto jest sprawdzonym i atrakcyjnym miejscem rywalizacji żużlowej na najwyższym światowym poziomie – powiedział z kolei prezydent Torunia, Michał Zaleski.

Komunikat o rozpoczęciu sprzedaży biletów na finał mistrzostw świata w Toruniu zostanie podany w terminie późniejszym.

SEBASTIAN SIREK