Liczba tygodnia

Kliknij→

Tyle tytułów indywidualnego mistrza świata wywalczył obchodzący w tym tygodniu 89 urodziny Ove Fundin.

LICZBA TYGODNIA LOTTO

Tyle punktów zdobyła reprezentacja Polski podczas DME na torze w Poznaniu

Żużel. Dwa z trzech spotkań, wszystkie wciąż o miejsca w play-off. Kościuch w składzie łodzian (ZAPOWIEDŹ)

Norbert Kościuch. Foto: KŻ Orzeł Łódź
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Z dwóch zaplanowanych na niedzielę meczów eWinner 1. ligi żużlowej odbędą się dwa. Zespół Arged Malesy Ostrów Wielkopolski, pozbawiony Olivera Berntzona, nie zgodził się na rozegranie meczu z ROW-em Rybnik. Mecz przełożony został na poniedziałek na godzinę 19:00. Przed nami zatem spotkania w Łodzi i Gdańsku.  

 

Pierwszym będzie starcie Orła Łódź z Cellfast Wilkami Krosno. Krośnianie są już w zasadzie pewni pierwszej czwórki, natomiast zawodnicy Adama Skórnickiego mają na nie jeszcze matematyczne szanse przy wygraniu wszystkich pojedynków i korzystnym układzie pozostałych spotkań w tabeli. Pierwsza tegoroczna rywalizacja obu zespołów zakończyła się dziewięciopunktową wygraną Wilków. Pod numerem 16 pojawi się najprawdopodobniej Luke Becker, po kontuzji wróci Norbert Kościuch. W Rybniku bardzo dobrze zaprezentował się Aleksandr Łoktajew. Skład Orła zapowiada się więc dość optymalnie, dając nadzieję na widowisko – jak to często w Łodzi bywa – do ostatnich metrów. Orłowi nie grozi spadek, więc drużyna może przystąpić do spotkania z większym spokojem. 

Krośnieńskie Wilki są wiceliderem tabeli. Przyjeżdżają w sprawdzonym zestawieniu. Przez ostatnie dwa tygodnie wolne od startów ligowych zawodnicy Krosna mieli okazję startować w Indywidualnych Mistrzostwach Polski (Mateusz Szczepaniak) czy Mistrzostwach Europy (Tobiasz Musielak i Andrzej Lebiediew). Poza tym, jak informuje oficjalna strona klubu, dłuższą przerwę zawodnicy wykorzystali na remonty silników i odpoczynek. Ostatnim spotkaniem był mecz z Arged Malesą Ostrowem, który Wilki wygrały 50:40, a nowym rekordzistą toru został wspomniany krośnieński „Łotysz”.

12. runda eWinner 1. ligi żużlowej: Orzeł Łódź  – Cellfast Weilki Krosno 18.07.2021 g. 14:00

Awizowane składy:

Orzeł Łódź: 9. Marcin Nowak  10. Aleksandr Łoktajew  11. Norbert Kościuch  12. Piotr Pióro  13. Brady Kurtz  14. Jakub Sroka  15. Mateusz Dul.

Cellfast Wilki Krosno: 1. Tobiasz Musielak  2. Mateusz Szczepaniak  3. Vaclav Milik  4. Patryk Wojdyło  5. Andrzej Lebiediew  6. Bartosz Curzytek  7. Aleks Rydlewski.

Popołudniu w Gdańsku zjawi się ekipa z Gniezna.  Drużyna Eryka Jóźwiaka, jeśli chce znaleźć się w pierwszej czwórce musi to spotkanie wygrać za 3 punkty. O premiowane play-offami miejsca walczy z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, z którą mają po tyle samo dużych punktów meczowych. Oba zespoły przystępują do spotkania w swoich standardowych zestawieniach. Faworytem są gospodarze, jednak przegrali oni w pierwszej stolicy Polski aż 50:39. Punkt bonusowy jest zatem sprawą otwartą.

Obie ekipy prezentują sinusoidalną formę. Przeciwko słabej Unii Tarnów wszyscy zawodnicy z Gniezna stanęli na wysokości zadania i rozgromili Jaskółki 59:31. Takim samym wynikiem gdańszczanie przegrali w… Bydgoszczy. Nikt nie spodziewał się aż takiej porażki – żaden z zawodników Wybrzeża nie przywiózł w Bydgoszczy powyżej 10 oczek.

12. runda eWinner 1. ligi żużlowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Aforti Start Gniezno 18.07.2021 g.16:30

Awizowane składy:
Zdunek Wybrzeże Gdańsk:
9. Rasmus Jensen 10. Krystian Pieszczek 11. Jakub Jamróg 12. Michał Gruchalski 13. Wiktor Kułakow 14. Piotr Gryszpiński 15. Alan Szczotka.

Aforti Start Gniezno: 1. Peter Kildemand 2. brak zawodnika  3. Oskar Fajfer 4. Kevin Fajfer 5. Timo Lahti 6. Marcel Studziński 7. Mikołaj Czapla.