Główny partner portalu

Frederik Jakobsen. Foto: Ola Gandurska, Start Gniezno
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on whatsapp

Frederik Jakobsen nie ma za sobą najlepszego sezonu w eWinner 1. Lidze. Duńczyk liczył na to, że znajdzie się w czołówce klasyfikacji najlepszych zawodników rozgrywek, a zajął ostatecznie 22. miejsce. Pomimo gorszej postawy, 23-latkowi nie brakuje ofert. O żużlowca mocno zabiega Abramczyk Polonia Bydgoszcz.

 

Bydgoszczanie szukają zawodnika na pozycję U24. Do tej pory w Abramczyk Polonii ta pozycja była zarezerwowana dla Andreasa Lyagera, jednak żużlowiec z Fredericii w przyszłym sezonie będzie już miał status pełnoprawnego seniora. Stąd duże zainteresowanie Jakobsenem, który szczególnie w sezonie 2020 pokazał, że potrafi się ścigać na pierwszoligowych obiektach.

Bydgoszczanie nie są jednak jedynym klubem, który walczy o zakontraktowanie Duńczyka. Do Jakobsena odzywali się również chociażby przedstawiciele ekstraligowego ZOOleszcz DPV Logistic GKM-u Grudziądz. Co istotne, żużlowiec mocno rozważa oferty i jego pozostanie w Gnieźnie stoi pod dużym znakiem zapytania.

Jeśli transfer doszedłby do skutku to na poszukiwania zawodnika U24 musieliby ruszyć gnieźnianie. Mimo gorszych rezultatów niż w poprzednich rozgrywkach, Jakobsena i tak można uznać za solidnego zawodnika ekipy z pierwszej stolicy Polski. Sezon w eWinner 1. Lidze zakończył on ze średnią 1,859 punktu na bieg.